Як розпочати діяльність ІП.

У охочого відкрити ІП зазвичай виникає багато питань, пов'язаних з процедурою реєстрації. Які потрібні документи, куди потрібно йти, які папери заповнювати?
Вам знадобиться
  • Паспорт, ксерокопія паспорта, ІПН, страхове пенсійне свідоцтво, заява про реєстрацію фізичної особи як індивідуально підприємця Форма Р21001, квитанція на сплату держмита.
Інструкція
1
Зберіть необхідні документи і йдіть до податкової інспекції за місцем проживання.
2
Зверніться в кабінет по роботі з фізичними особами, скажіть, що ви хочете зареєструватися як індивідуальний підприємець. Працівник податкової служби видасть вам класифікатор КВЕД, в якому ви виберете свій вид діяльності та впишете його в заяву.
3
Вам видадуть квитанцію на сплату держмита. Як заплатите - зніміть з неї копію. Якщо ви відкривали ІП через центр зайнятості, вам знадобиться ця копія для повернення грошей.
4
Купуйте або роздрукуйте бланк заяви на реєстрацію індивідуального підприємця. З заповненою заявою Форми Р21001 і паспортом ви йдете до нотаріуса.
5
Після того, як нотаріус запевнить ваші документи, повертаєтеся в податкову. Складіть в файл ксерокопію паспорта, ксерокопію ІПН, оригінал квитанції про сплату держмита і заяву.
6
Працівник податкової інспекції скаже вам, коли приходити за свідченням ВП. Зазвичай свідоцтво видається протягом тижня.
7
Відразу після отримання свідоцтва замовте друк.
8
Протягом 10 днів ви зобов'язані зареєструватися в пенсійному фонді, фонді соціального страхування та у фонді обов'язкового медичного страхування.
9
Якщо передбачається безготівковий розрахунок, відкрийте розрахунковий рахунок у банку. Про відкриття рахунку необхідно повідомити в податкову інспекцію та пенсійний фонд протягом трьох днів.