Як лікувати підвищений гемоглобін. підвищений гемоглобін лікування.

Як правило, у людей може спостерігатися знижений гемоглобін - анемія. Підвищується ж він внаслідок алкоголізму, генетичної схильності і т.д. Відхилення рівня цього показника в крові від норми в більшу або меншу сторону вимагає обов'язкової коригування.
Інструкція
1
По-перше, варто уточнити, що гемоглобін - це білок, що міститься в клітинах-еритроцитах. Він є одним з найважливіших показників в крові. Норма для дорослої людини складає від 110 до 165 грам на літр крові. Відповідно до цих показників лікар може судити про стан здоров'я людини.
2
Всім відомо, що знижений гемоглобін є свідченням такої хвороби, як анемія. А високі показники - наслідком гіпоксії, тобто нестачі кисню. Як правило, від такої хвороби страждають жителі великих міст, хворі на алкоголізм, курці. Іноді люди страждають від цього захворювання у зв'язку з генетичною схильністю.
3
Через гіпоксії організм змушений виробляти більшу кількість гемоглобіну, щоб він «шукав» кисень, доставляючи потім його в клітини. Підвищений гемоглобін «робить» кров більш вузький, вона повільніше тече. Внаслідок цього можуть утворюватися тромби, тому знижувати рівень цього показника в крові слід якомога швидше.
4
Почати варто з дієти, обговоривши її з лікарем. Наголос треба зробити на зниження споживання тваринних білків, так як частина гемоглобіну синтезується з них. Тобто з раціону слід прибрати червоне м'ясо, нирки, печінка.
5
Необхідно також знизити споживання тваринних жирів, наприклад, вершкового масла. Краще їсти відварені продукти, це є гарантією того, що частина жиру пішла у воду, в якій їх варили. Недолік білків в їжі можна відшкодувати споживанням бобових і м'ясом курки. Не можна не відзначити і користь риби і морепродуктів. Вони містять величезну кількість жирних поліненасичених кислот. За їх рахунок кров стане менш в'язкою.
6
Крім дотримання дієти необхідно приймати лікарські препарати - антиагреганти, які обов'язково повинен виписати лікар.
7
В період лікування варто відгородити себе від споживання вітамінів С, В2, В6, фолієвої кислоти і міді.
8
Якщо дотримуватися всі ці рекомендації, то можна за досить невеликий проміжок часу повернути гемоглобін до норми, але далі потрібно дотримуватися порад фахівців, щоб уникнути рецидивів.