Як очистити тельбухи. Як прибрати запах і відбілити тельбухи.

Требуха (рубець жуйних тварин) відноситься до субпродуктів. У ній містяться вітаміни ряду В, пантотенова кислота, залізо. Тому тельбух так корисна для лікувального харчування. З неї можна робити смачні котлети, варити супи, смажити, тушкувати. Особливо гарна з тельбуха начинка для смажених пиріжків.
Вам знадобиться
    • тельбух;
    • вода;
    • сіль.
Інструкція
1
Так як тельбух має дуже різкий запах нутрощів тварини, то перед приготуванням з неї страв, потрібно видалити його спеціальною обробкою. Якщо ви використовуєте тельбухи щойно облупленого тваринного, то очистіть її від залишків вмісту шлунка. Ретельно вимийте під проточною водою. Після чого розріжте рубець на невеликі шматки для зручності подальшої роботи.
2
Ошпарьте тельбухи окропом, після чого можна легко зішкребти поверхневий шар ножем. Візьміть шматок тельбуха і покладіть на дерев'яну дошку. Однією рукою міцно притримуйте, а інший, з допомогою ножа, зскребете брудний шар.
3
Очищений рубець промийте холодною водою. Він повинен придбати білий або злегка жовтуватий колір. Саме в такому вигляді його і продають на ринках. Але готувати з нього страви рано, оскільки специфічний запах ще присутній. Тому потрібно піддати рубець вторинної обробці.
4
Налийте в глибокий посуд води, насипте солі з розрахунку 3 столові ложки на літр води. Покладіть в розсіл тельбухи на 3 години. Вода потемніє і її слід злити і повторити процедуру ще один-два рази. Зазвичай після такої обробки неприємний запах повинен зникнути.
5
Якщо ж тельбух все-таки пахне, то можна додатково її замочити в розчині солі та оцту. Концентрацію розчину зробіть на свій розсуд. Після того як тельбух полежить в ньому 2-3 години, слід її вийняти, промити і пустити в кулінарну обробку.
6
У випадку, коли запах настільки стійкий, що й це не допомагає, потрібно застосувати гарячу обробку. Для цього покладіть рубець в солону воду і варіть 20 хвилин після закипання. Після цього воду злийте, рубець промийте проточною водою і знову поставте варитися. Після триразового повторення такої обробки, запах повністю випаровується.
Зверніть увагу
Від старих тварин тельбух має дуже стійкий запах і погано піддається обробці.
Корисна порада
Під час відварювання тельбуха в сольовому розчині, приміщення наповнюється стійким неприємним запахом, тому, по можливості, краще це робити на веранді, балконі або у дворі приватного будинку.