Як нейтралізувати сіль. Як нетролізовать солону воду.

З будь-яким кухарем може трапитися такий неприємний казус, як «пересіл». Трохи не розрахував, або чимось відволікся, забув, що вже додавав сіль в каструлю або сотейник. В результаті - блюдо, здавалося б, безнадійно зіпсовано. Залишається або виливати, або вислуховувати неприємні коментарі з приводу своїх кулінарних здібностей. Але не треба впадати у відчай! Надлишок солі, що надає неприємний смак блюду, в більшості випадків можна «нейтралізувати». Яким же чином?
Інструкція
1
Якщо мова йде про перший блюді, то найшвидший і легкий вихід - це просто додати води, тим самим «разжижить» суп, щоб зменшити концентрацію солі. Але це показник відвертого непрофесіоналізму! Адже смак страви при цьому напевно буде гірше, ніж міг би бути. Жоден поважаючий себе фахівець так не вчинить.
2
Набагато кращий спосіб, хоч і більш трудомісткий - це додати «відтяжку», тобто продукт, який в процесі варіння вбере в себе надлишок солі. Це може бути, наприклад, сирої очищену картоплю, кількість якого визначається дослідним шляхом, дивлячись за обсягом страви і ступеня «пересолу». Добре підходить для цієї мети рис. Його, в зав'язаному марлевому мішечку, поміщають в ємність з киплячим блюдом, а після того, як він вбере зайву сіль, видаляють.
3
Якщо пересолений бульйон, призначений для подачі на стіл в «чистому вигляді», тобто без заправки, в нього можна покласти, наприклад, домашню прісну локшину. Коли вона розвариться, її видаляють. Тут «одним пострілом вбивають двох зайців» - і виправляють смак першої страви, і роблять чудовий гарнір до другого. Важливо тільки простежити, щоб на смужках локшини не залишалося борошна, інакше бульйон може прийняти неприємний «мутний» вид.
4
Якщо ж пересолене друга страва, в ряді випадків, для нейтралізації надлишку солі підійде той же сиру картоплю, сира морква, капуста, ріпа. Словом, практично будь-який овоч. Після того, як смак основного блюда покращиться, «відтяжку» видаляють. На її основі можна зробити хороший гарнір, наприклад, тушковану овочеву суміш.
5
Але, зрозуміло, це можливо далеко не у всіх випадках. Практично неможливо видалити надлишок солі з відбивних, з котлет. Тому, якщо ви не впевнені в точності дозування краще трохи недосолити відбиті шматки м'яса, або м'ясний фарш!
Корисна порада
І запам'ятайте: в якості «відтягнення» не підходять готові макаронні вироби! Оскільки вони, як правило, вже містять сіль, хоч і в невеликих кількостях.
Взимку дороги і тротуари посипають сіллю, щоб запобігти ожеледь і наступні за ним падіння і травми. Однак у суміші солі і снігу на вулицях є істотний недолік - після прогулянки ваша шкіряне взуття покривається неприємними білими розводами. Позбутися від соляних плям на взутті нескладно, якщо знати, які склади їх нейтралізують. У цій статті ви дізнаєтеся про те, як вивести розводи від солі на шкіряному взутті, використовуючи підручні засоби, наявні в будь-якому будинку.
Інструкція
1
Візьміть велику ємність для води, вату або одноразові рушники, чисту м'яку тканину, прозорий оцет і крем для вашого взуття.
2
Візьміть черевики, які потрібно помити і почистити, і за допомогою якого-небудь тупого предмета прочистите шви в підошві, в яких також могли застрягти дрібні крупинки солі.
3
Приготуйте розчин з оцту і води так, щоб оцту було рівно в два рази менше, ніж води. Складіть у кілька разів туалетний папір або паперовий рушник і занурте його в ємність з розведеним оцтом.
4
Протріть отриманим складом шкіру, забруднений розлученнями. Зведіть нанівець всі білі плями, а потім м'якою сухою тканиною протріть насухо черевики. Очищайте оцтовим розчином по черзі невеликі ділянки взуття, кожен раз після обробки висушуючи і поліруючи їх сухою тканиною.
5
Потім залиште взуття остаточно просушитися при кімнатній температурі, що не впливаючи на неї термальними засобами. Після висихання перевірте, чи не залишилося на взуття розлучень, і якщо вони з'явилися знову - повторіть процедуру очищення. Якщо плям більше немає - нанесіть на м'яку щітку або губку крем і почистіть взуття кремом, а потім відполіруйте шкіру.
6
Не забувайте регулярно полірувати взуття кремом і своєчасно очищати - це продовжить термін служби ваших улюблених туфель або черевик. Також використовуйте для захисту взуття на вулицях в сльотаву і холодну погоду спеціальні бар'єрні засоби і просочення для шкіри.
7
Ще один надійний метод захисту взуття - перед виходом на вулиці протерти шкіру розведеним нашатирним спиртом і манною крупою. Щоб очистити від сольових розлучень замшу, розріжте навпіл свіжу картоплину і натріть замшеві черевики місцем зрізу. Підсушіть взуття і почистіть щіткою.
8
Догляд за замшевим взуттям також припускає чистку ворсу спеціальною гумовою щіткою і расправление ворсу, для якого черевики можна потримати над струменем гарячої пари з чайника.