Як прибрати цвіль зі стелі. цвіль у гаражі Як прибрати.

Цвіль на стелях в приміщенні виникає зазвичай там, де погана вентиляції повітря. Часто така проблема вражає поверхню стель у підвалах, у ванних кімнатах, в кухнях. Позбавиться від цвілі раз і назавжди ви зможете, якщо налагодите грамотну вентиляцію повітря у вашому приміщенні.
Вам знадобиться
  • - засіб «Білизна»
  • - мідний купорос
  • - протигрибковий розчин
  • - рукавички
  • - маска
  • - кисті
  • - краскопульт
Інструкція
1
Щоб прибрати цвіль зі стелі, скористайтеся спеціальним антисептиком, який купите в магазині побутової хімії. Зачистіть стелю шпателем або змийте теплою водою, нанесіть пензликом антисептик і дайте стелі просохнути. Якщо частина цвілі знову проступить, то повторіть процедуру знову.
2
Допоможе позбутися від цвілі рідкий засіб «Білизна». Ретельно очистіть стелю від нальоту цвілі щіткою з грубим ворсом або шпателем, промийте його теплим мильним розчином з содою і просушіть. Додайте в літрову тару 5 ковпачків білизни, рясно змочіть поверхню стелі і дайте йому просохнути. Якщо стеля глибоко вражений грибком цвілі, то зробіть розчин більш концентрованим.
3
Наші дідусі й бабусі для боротьби з цвіллю користувалися мідним купоросом, який варили самі. У наш час цей метод теж актуальне. Купуйте готовий склад в господарському магазині, він простий у застосуванні. Підготуйте стелю для роботи з купоросом: ретельно зачистите уражене цвіллю місце за допомогою грубої щітки і промийте мильним розчином. Дайте стелі просохнути, а потім рясно промочите його складом купоросу і знову дайте просохнути. Цвіль зі стелі зникне, а на його поверхні залишиться зеленуватий відтінок - це утворилася захисна плівка, яка зіграє роль грунтовки глибокого проникнення в подальшій обробці вашого стелі.
4
Якщо цвіль глибоко вразила штукатурку, поступите таким чином. Візьміть перфоратор і просвердлите по периметру ураженого цвіллю місця неглибокі дірки. Потім візьміть пробійник, призначте до дірі і постарайтеся збити штукатурку, постукуючи по рукоятки інструменту. Як тільки ви постинаєте «хворий» ділянку штукатурки, очистіть його поверхню від пилу і нанесіть протигрибковий розчин пензлем. Після того як штукатурка просохне, заштукатурьте стелю розчином з додаванням невеликої кількості вапна. Вапно вбирає вологу і не дає їй накопичуватися на поверхні стелі, утворюючи колонії пліснявого грибка.
5
Перемогти грибок у підвалах допоможе також вапняна побілка. Очистіть стелю скребком, кошторисі залишки віником або шваброю і побілити стеля з фарбопульта гашеним вапном. Це допоможе позбутися від цвілі на стелі.
6
Усі роботи з видалення грибка зі стелі робіть в рукавичках і масці, щоб захистити себе від пір шкідливого пліснявого грибка, а також агресивних хімічних речовин.
Цвіль, яка проявилася на стелі - досить неприємне явище. Вона являє собою плями синьо-буро-зеленуватого кольору. З'являється цей грибок в приміщеннях з високою вологістю, частіше у ванній кімнаті. Від цвілі псуються будівельні матеріали, також вона згубно впливає на здоров'я людей, тому її слід видалити відразу ж, як тільки вона проявилася!
Вам знадобиться
  • Шпатель або жорстка щітка, вода, розчин хлору або мідного купоросу, респіратор або ватно-марлева пов'язка.
Інструкція
1
Якщо пляма цвілі невелике, скористайтеся шпателем або жорсткою металевою щіткою. Зітріть цвіль. Зверніть увагу на запобіжні заходи - обов'язково використовуйте ватно-марлеву пов'язку або респіратор. Слідкуйте, щоб біля вас не було дітей. Пори грибка цвілі дуже небезпечні для дитячого організму!
2
Приготуйте розчин мідного купоросу або розчин хлорки. Ретельно обробіть місця, де присутня цвіль. Щоб уникнути отруєння випарами хлору, обробку слід проводити в добре провітрюваному приміщенні.
3
При глибокому ураженні стелі грибком цвілі акуратно зніміть шпателем шар штукатурки. Обробіть розчином хлорки, як було описано вище. Після повного висихання розчину нанесіть новий шар штукатурки і прокрасьте.
4
Якщо ж грибок оселився на вашому стелі давно, можна придбати в будівельному магазині засіб від цвілі (антигрибковий розчин). Зверніть увагу, що деякі препарати не тільки знищують цвіль, але й відбілюють стелю. Застосовуючи ці кошти, слід спочатку видиму цвіль прибрати шпателем або щіткою і тільки потім наносити на пляму протигрибковий склад.
5
Бувають випадки, коли неможливо обійтися без хімічних засобів. Це, наприклад, водний розчин. Концентрація кошти від грибка цвілі в ньому залежить від ступеня ураження поверхні. Розведіть порошок у воді, відповідно до інструкції. Будьте обережні! Слідкуйте, щоб засіб не потрапило в очі! Акуратно нанесіть його на стелю - прямо на грибок. Почекайте час, вказаний в інструкції, і видаліть цвіль шпателем або щіткою. Промийте водою місце, де була поразка. Приміщення слід провітрити.
6
З метою профілактики в пульверизатор наливайте хлоросодержащие розчин і оббризкуйте місця на стелі , де можливо прояв цвілі. Таку обробку достатньо проводити один раз на місяць.
7
Щоб цвіль більше не з'явилася на стелі у ванній кімнаті, слід постійно провітрювати приміщення. Слідкуйте, щоб волога не накопичувалася на стелі . Встановіть невеликий вентилятор у вентиляційний короб. Стеля пофарбуйте водоемульсійною фарбою.