Як закоптити гусака. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Приготування копченого гусака методом гарячого копчення не вимагає багато сил і часу, хоча це блюдо через високу вартості птиці, зазвичай, готують до свят. Гусяче м'ясо дуже смачне і поживне, після копчення має апетитний темно-коричневий або шоколадний колір і дивовижний аромат.
Вам знадобиться
  • Молодий гусак на три-чотири кілограми
  • сіль
  • перець
  • приправи за смаком
  • коптильня
  • вільхова тріска для копчення
Інструкція
1
Оглянути уважно птицю. Якщо на ній є пір'я, вискубати їх. Добре промити гусака, обсушити чистим рушником. Змішати сіль (1 ст.л) з меленим чорним перцем (за смаком). Можна використовувати й інші спеції, такі як гвоздику, базилік та інші приправи. Ретельно промазати птицю всередині і зовні. Укутати гусака зверху фольгою, щоб птах не вбирала сторонні запахи, і залишити на годину в холодильнику. Якщо гусак дуже жирний, то він може не замаринуватися. Щоб цього уникнути можна зробити кілька невеликих проколів в шкірі птиці в області спінкі.Через годину злити що з'явилася рідина і ще раз добре втерти сіль з перцем в шкіру гусака. Залишити на мінімум на добу, а краще маринувати більше часу - два-три дні - під фольгою в холодильнику. Через добу або кілька витягнути гусака, ще раз обтерти приправами. Низ лап і крила замотати фольгою, щоб при копченні вони не підгоріли. Можна коптити гусака шматочками, тоді час маринування та приготування значно скоротитися.
2
Підготувати коптильню. Для цього її треба ретельно вимити, щоб у ній не було залишків жиру від минулої готування. Якщо цього не зробити, то готова птах вийде чорного кольору і шкіра буде гірчити. На дно і нижню частину стінок укласти фольгу, щоб падаючий жир скапливался на ній. Замочити вільхову щепу (невелику жменю) в гарячій воді приблизно хвилин на 20. Розпалити багаття. Поставити коптильню з відкритою кришкою на вогонь, щоб вона добре просохла. Помістити в неї грати і висипати розмочену щепу на дно.
3
Укласти гусака на решітку і закрити коптильню кришкою. Час приготування підбирається виходячи з маси птиці. Гусь масою три кг коптиться 1,5 години. На кожен кг понад цю маси додається по 10 хвилин. Вогонь під коптильнею повинен бути рівномірним і не надто великим. Готовність гусака можна перевірити, проткнув тонким ножем ніжку або грудку птиці. Важливо так само не пересушити птицю.
Зверніть увагу
Гусь дуже жирна і важка їжа, при зловживанні вона може викликати проблеми з печінкою і підшлунковою залозою. Краще підбирати легкий гарнір або обмежитися свіжими салатами на оливковій олії.
Корисна порада
Треба вибирати молоду птицю, так як старий гусак може бути жорсткий. Краще для приготування використовувати птицю, яка не була в заморожуванні.