Як упорядкувати кухню.

Кухня - це приміщення, де кожен з нас проводить багато часу, де збирається вся родина, друзі та гості. Це той куточок, який відіграє велику роль у сімейному житті та формуванні нашого настрою на цілий день. Тому до питання про облаштування кухні слід підходити грунтовно. Існують основні закономірності, дотримуючись яких, ви зможете створити повсякденний комфорт і зручність
Інструкція
1
Якими б розмірами і формою була ваша кухня, слід забезпечити вільне переміщення між плитою, мийкою, холодильником, робочим столом. Тут працює золоте правило 3-х метрів, т.е, три робочі зони (мийка-плита-робочий стіл-холодильник) повинні знаходиться не менше 3 м один від одного.
2
Обов'язково продумайте освітлення, не тільки загальне, але й місцеве, над робочими зонами, яке, мабуть, важливіше всього іншого. Змонтуйте додаткові розетки, забезпечте потужну вентиляцію.
3
Розділіть вашу кухню на зони: робочу, обідню, на зону в якій будете мити посуд і збирати відходи. Так, робоча зона повинна складатися з плити, холодильника, шаф, поличок, робочий стіл для приготування їжі.
4
Незважаючи на те, що існує безліч ізоляційних матеріалів, не ставте плиту або духову шафу поруч з холодильником, а в тісній кухні, мийці не місце навпроти електропліти.Обеденную зону в великій кухні можна розділити робочої перегородкою. У звичайних кухнях обідній стіл можна використовувати як обробного. У маленькій кухні, можна встановити невелику барну стійку, яка послужить роздільником зон.
5
У зоні прибирання, можна помістити мийку, посудомийну машину, шафу для зберігання збиральних пристосувань і засобів.
6
Після того як компоновка обрана, вирішите питання побутової техніки, чи буде вона вбудована. Для кухні невеликих розмірів - вбудована техніка, це ідеальний варіант, який забезпечить істотну економію простору і позбавить від хаосу. Питання сумісності меблів і вбудованої техніки необхідно вирішувати на початкових етапах.
7
Покриття для підлоги на кухні вибирайте з урахуванням специфіки цього місця, а саме, стать повинен бути стійкий до гарячих бризок, бруду, водонепроникний, поверхня його повинна добре митися, але, в той же час, не бути слизькою. У цій кімнаті можна укласти пробку, лінолеум або облицювальний кахель.
8
Якщо підлога на кухні нерівний, вибирайте меблі з регульованими ніжками і фурнітурою. Труби на кухні можуть зіпсувати зовнішній вигляд і дизайн приміщення, але їх неможливо куди або діти, тільки сховати під декоративний короб.
9
Обов'язково передбачте простір між меблями і стіною, приблизно 2-3 см. Це вільний простір знадобиться для електропроводки під різноманітні побутові, кухонні, електричні прилади.
10
Якщо ви вирішили зробити кухню на замовлення, то наполягайте на використанні в нижній конструкції меблів, спеціальних пластикових ніжок. Це гарантує вам доступ в будь-яке місце, куди може, щось зайти, тим самим ви позбавите себе від необхідності пересувати меблі і не зашкодить її каркас.
Корисна порада
Не забудьте, що плита, мийка та обробна поверхня повинні добре висвітлюватися, що не бліковать і не відсвічувати. Тому встановіть люмінесцентні лампи під навісними шафами або в стелі.