Як вибрати хороший монітор.

Сьогодні РК монітори повністю замінили застарілі ЕПТ-пристрої. Це сталося з багатьох причин, однак найголовніші переваги РК-моніторів наступні: низька ціна, габарити (РК-монітори тієї ж діагоналі, що і ЕЛТ-пристрої, займають набагато менше простору на робочому місці), значне зменшення шкідливого впливу на очі (екран не мерехтить) і відсутність випромінювання. У будь-якому магазині ви можете зустріти величезну кількість різноманітних моделей, недосвідченого людини це може заплутати. Для того щоб вибрати якісний монітор, ви можете скористатися наступними порадами.
Інструкція
1
У першу чергу необхідно визначитися з розміром монітора. Він визначається довгою діагоналі екрану (це найпростіша і зрозуміла характеристика). Ні в якому разі не купуйте монітори з діагоналлю менше 17-19 дюймів - працювати за таким пристроєм дуже незручно. Діагональ 21-22 дюйма - це ідеальний варіант для монітора. Більш великі екрани відмінно підходять для перегляду фільмів, проте для роботи вони не призначені.
2
Наступна характеристика це співвідношення сторін. Ви врядли знайдете моделі формату 4: 3 - вони практично повністю зникли з магазинів. Найбільш популярними є монітори зі співвідношенням сторін 16: 9 або 16:10. Купуючи широкоформатний монітор, ви істотно полегшите собі роботу за ним, адже вам більше не знадобитися згортати папки, а в додатках і програмах - зменшувати масштаб.
3
Для зручної роботи з текстом яскравість монітора повинна бути не менше 80 кд/кв. м. У тому випадку, якщо ви купуєте монітор для перегляду відео, то чим вище даний параметр, тим краще. Пам'ятайте про те, що монітор з надмірною яскравістю не може нашкодити очам (адже в налаштуваннях її можна зменшити), а ось підвищити яскравість понад норму не вийти.
4
Контрастність - це співвідношення освітленості самої темної частини і самої світлої частини зображення. Як мінімум рівень контрастності вашого монітора повинен бути не менше 500: 1.
5
Час відгуку показує проміжок, за який один осередок матриці змінює свою яскравість з одного значення на інше. При великому часу відгуку швидко рухомі об'єкти можуть здатися вам змазаними і нечіткими, це не критично в тому випадку, якщо ви будете працювати з текстом. Однак для приємного і зручного перегляду фільмів даний показник не повинен перевищувати 8 мс, а для повного зникнення небажаних ефектів необхідні 4-мілісекундним моделі моніторів.
6
Одним з найголовніших недоліків РК-моніторів, є те, що при погляді на екран під кутом, значно погіршується зображення. Малий кут огляду не дозволить вам переглядати відео в компанії друзів, та й для одного користувача можуть з'явитися проблеми. Рекомендується вибирати монітор зі значенням кута огляду - 160 градусів по вертикалі і горизонталі.
Зверніть увагу
Купуючи комп'ютер, варто подбати і про те, який вибрати монітор. Як правило, його вартість становить одну третю від усієї ціни, і при цьому він буде служити не один рік. Тому радиться відразу вибрати хороший монітор, що відповідає Вашим потребам, навіть заощадивши частину грошей на системному блоці.
Корисна порада
Вибір РК-монітора не повинен обмежуватися вибором розміру по діагоналі. Вимоги, які пред'являють фотографи до РК-монітора, відрізняються від тих, що пред'являють завзяті геймери або офісні працівники. Щоб купити модель, яка підійде саме для ваших завдань, краще перед тим, як йти в магазин розібратися: які параметри дійсно важливі, а які використовуються тільки в рекламних цілях.