Як зв'язати шапку-чалму. в'язання спицями шапочка-чалма.

Шапка-чалма ніколи не виходить з моди. Вона хороша як для прохолодною, так і для теплої погоди. Шапка буде служити гарним доповненням до ділового костюма, повітряному сукні чи поряд у східному стилі.
Вам знадобиться
  • 100 г вовни, спиці № 5.
Інструкція
1
Наведемо приклад, як зв'язати шапку-чалму 56 розміру рельєфною гумкою. Число петель для візерунка (разом з матеріалами кромок) має ділитися на 3. Щільність в'язання - в 1 см 1,5 петлі.Рельефная гумка: в першому ряду робіть поперемінно 1 виворітну, 2 лицьові петлі. Другий ряд і всі інші парні ряди в'яжіть по малюнку. У третьому ряду повторюйте послідовність - 1 виворітна петля, через одну пров'яжіть петлю лицьовій за задню стінку, потім, не знімаючи її зі спиці, пров'яжіть пропущену петлю за передню стінку. П'ятий ряд і всі наступні непарні такий же, як третій.
2
Починайте в'язати шапочку від потилиці. Для цього наберіть на спиці 18 петель і зв'яжіть рельєфною гумкою 4 см.
3
Потім, не міняючи основний візерунок, робіть 5 додатків в кожному особовому ряду. Петлі додавайте накидом до себе, в виворітного ряду пров'язуйте накинуту петлю лицьовій за задню стінку. Додавання робляться в першому ряду після двох лицьових петель, у наступному особовому ряду - перед лицьовими, потім чергуються.
4
Доріжки з виворітного петель будуть без перекосу розширюватися в обидві сторони. Коли в доріжках буде по 11 виворітних петель, а в крайніх, не рахуючи кромок, по 6, закінчите додавання. На спиці буде 68 петель. Висота виробу повинна бути 16 см.
5
Далі, 5 - 6 см пров'яжіть тієї ж рельєфною гумкою і почніть збавляти петлі. Для цього в кожному особовому ряду пров'язуйте по 2 петлі разом виворітної 5 разів. Збавляння розміщуйте симетрично додаткам. Робіть убавленія до тих пір, поки на спиці не залишиться 18 петель.
6
Розділіть петлі навпіл і в'яжіть кожну половинку обідка окремо на висоту 28-29 см. Схрестіть половинки, зшийте кінці і, злегка пріпосажівая полотно шапочки, пришийте ободок. 18 петель на потилиці стягніть дуже туго.