Як навчити йорка командам.

Маленька, смішна, практично іграшкова собака - йоркшіркскій тер'єр відноситься до декоративних порід. Незважаючи на свій розмір і зворушливо зовнішність, це, тим не менш, справжня собака. Дресирувати і навчати її основним командам необхідно, як і будь-яку іншу. Це допоможе уникнути неприємностей і небезпек, які можуть підстерігати допитливого і непосидючого малюка навіть в стінах будинку.
Інструкція
1
Дресирування проводите в квартирі, біля будинку, на прогулянці або на дачі. Використовуйте вкусопоощрітельний метод. Якщо собака на сухому кормі - то шматочок корму, якщо ні - то несолоний крекер, маленький шматочок сиру або яблука. Окрики і покарання до Йорк ні в якому разі застосовувати не можна - тренування проводите тільки в хорошому настрої, команди подавайте підбадьорливим, веселим голосом. Утримайтеся від сюсюкання і зменшувально-пестливих слів. Один сеанс тренування не повинен бути тривалішою 10 хвилин, протягом дня їх можна провести декілька. Дресирувати собаку повинен тільки господар, який добре знає її характер.
2
Основний командою для будь собаки є «Місце». Сидячи поруч з цуценям і тримаючи в руці ласощі, що він бачить, встаньте і підійдіть до його лежанці, примовляючи «місце». Коли цуценя підбіжить до неї, покладіть його на неї, злегка натиснувши на круп, похваліть і дайте корм.
3
Команда «Фу» допоможе припинити небажані дії або зупинити собаку, якщо вона проявляє зайву цікавість. Вимовляти команду треба строгим, загрозливим голосом, який буде умовним подразником. В якості безумовного, команду можна підкріпити легким ривком повідця. Ця команда треба відпрацьовувати, якщо у власника з собакою вже встановлений тісний контакт. Команду слід подавати в той час, коли собака тільки починає небажану дію.
4
Команду «До мене» кмітливі йорки починають розуміти практично відразу. Під час гри ви кидаєте йому іграшку, щоб він відбіг, а потім показуєте ласощі і говорите «(кличка), до мене». Як тільки щеня підбіг, він отримує ласощі. Можете попросити когось, щоб він відвернув і притримав собаку.
5
Для відпрацювання команди «Сидіти» посадіть собачку на підлогу, злегка притиснувши її круп. Голосно і чітко повторіть кілька разів команду. Якщо цуценяті вдалося витримати в такому положенні деякий час, дайте йому заохочення.
6
Після того, як собака добре буде виконувати команду «Сидіти», навчіть її подавати лапу з цього становища. Кілька разів повторіть команду «Дай лапу» і обережно підштовхніть одну з передніх лап рукою, щоб вона зігнулася або візьміть її вище зап'ястя і підніміть вгору до рівня плеча. Трохи витримайте в цьому положенні і дайте винагороду.
7
Йорки вчаться легко і охоче, дресирувати їх можна протягом усього життя. Вихована і добре видресируваний собака стане вашою гордістю, і ви завжди зможете контролювати її поведінки і запобігти ті небезпеки, які можуть зустрітися на її шляху.