Як прикрутити стелі.

В даний час популярні стелі з гіпсокартону. Така стеля допоможе заховати комунікації, створити рівну поверхню і, при спорудженні рівнів і ліпнини, додати інтер'єру оригінальність.
Вам знадобиться
  • Перфоратор, гіпсокартонні листи (ГКЛ), стартові профілі, профілі каркаса, підвіски, розклинюються анкера, шуруповерт або дриль, гідроуровень, кутник, дюбелі 6х60 мм, свердло? 6 мм, цвяхи-шурупи, малярний шнур, будівельний олівець, саморізи для ГКЛ, ножівка для ГКЛ, ножиці по металу.
Інструкція
1
Щоб майбутній стеля була рівний і не мав ні найменшого перекосу, почніть монтаж з розмітки. Виміряйте висоту кімнати в кожному кутку. Від найнижчого з кутів відступите у напрямку до підлоги 5 см. Позначте горизонталь за допомогою водяного рівня. За допомогою малярного шнура з'єднайте всі відмітки на стінах. Зверніть увагу на те, що всі лінії повинні зійтися в кутах.
2
Після того як розмітили периметр стелі, прикладіть до зазначеної лінії стартовий стельовий профіль і крізь нього насверліл отвори для дюбелів. Використовуйте для цього перфоратор або дриль. Свердлити отвори для дюбелів потрібно не рідше, ніж через півметра.
3
Потім в просвердлені отвори вставте пластмасові дюбелі і забийте їх молотком. В дюбелі забийте спеціальні цвяхи-шурупи. В процесі кріплення стартового профілю відрізуйте його до потрібної довжини ножицями по металу.
4
Тепер займіться нарізкою профілів для каркаса стелі. Виміряйте відстань між двома протилежними стінами. Довжина профілів для каркаса повинна бути трохи менше цієї відстані. Використовуйте для нарізки болгарку або ножиці по металу. Встановлюйте профілі каркаса на стартовий, вже прикріплений до стіни профіль на відстані 40 см один від іншого.
5
Уздовж профілів каркаса розмітьте місця кріплення прямих підвісок. Їх встановлюють через кожні 90 см. Просвердлите отвори в стелі і закріпіть підвіски металевими Розклинювальні анкерами. Навантаження, яке витримує подібне кріплення - 60 кг. Прикрутіть до периметру стелі поперечні профілі.
6
Наступне відповідальне дію - вирівнювання каркаса. В районі кріплення підвісок поперек профілів натягніть нитку. Вона показуватиме площину стелі, вирівнюйте профілі по ній. Поверхня профілю повинна бути паралельна нитки і не торкатися її. Прикрутите всі профілі до підвісок.
7
Тепер починайте обшивку каркаса гіпсокартоном. Піднімайте лист, який важить більше 20 кг, вдвоtм. Поки одна людина притримує лист, іншому в цей час необхідно вкрутити за допомогою шуруповерта кілька саморізів, прикріплюючи гіпсокартон до каркасу. Саморізи вкручуйте на відстані 0,2-0,3 м. Повторюйте ті ж дії з іншими листами гіпсокартону. Відсутні шматки виріжте за допомогою ножівки для ГКЛ і пришити кожен на своє місце.
Зверніть увагу
Якщо ширина кімнати більше 2,5 м, пришивайте листи в шаховому порядку.
Корисна порада
Прикрутивши лист гіпсокартону до каркаса чотирма саморізами, можна не притримувати його і продовжувати монтаж удвох. В два шуруповерта ви зробите це набагато швидше.
Щоразу при ремонті квартири встає питання: як бути зі стелею? Шпатлевать, фарбувати, обклеювати шпалерами, використовувати готову стельову конструкцію? Оптимальне рішення - гіпсокартон, простий в експлуатації, доступний за вартістю, безпечний для здоров'я. Самостійно встановити стелю з гіпсокартону зможе кожен, бо професійних навичок для цього не потрібно.

Перш ніж встановити стелю, потрібно його розмітити Ідеальних стельових поверхонь немає, особливо в будинках типової забудови. Тому помилково розмічати майбутню конструкцію, грунтуючись на вже обладнаному стелі. Кордон має бути окреслена по периметру, причому, на заданій по рівню стіни висоті. Розмітка виконана правильно, якщо закінчення лінії зійшлося в одній точці з початком лінії. У тому випадку, якщо помітні розбіжності, розмітку необхідно переробити з геометричною точністю. В іншому випадку готова конструкція буде встановлена нерівно.

Яку форму віддати перевагу, щоб встановити стелю.

Конструкція будь-якої форми, якщо, звичайно, правильно встановити стелю, виглядатиме ефектно. Класичний варіант - гладке полотно, без порогів та інших складних елементов.Лісти з гіпсокартону досить еластичні в роботі, що дозволяє обладнати закруглений виступ по всьому периметру стелі, зробити більш оригінальні конструкції. Новачкам, у яких немає досвіду, краще не експериментувати з витіюватими формами, щоб не зіпсувати матеріал.Чтоби спростити монтаж конструкції, форму стелі краще замалювати на папері, додавши відповідні розміри.

Як монтувати стелю

Монтаж листів з гіпсокартону починається тільки після закінчення електромонтажних робіт, пов'язаних з пристроєм розводки під софіти, які планується вмонтувати в підвісну потолок.Прі кріпленні гіпсокартону поперечні профілі повинні бути вільними: це дозволить швидко зістикувати листи та при необхідності пересувати їх. Зістиковані листи потрібно закріпити шурупами з обох сторін, причому металовироби необхідно поглибити в лист на 2-3 мм. Встановлювати листи слід таким чином, щоб стикувальних швів було якомога менше - тоді стеля буде виглядати ідеальним. Після того, як основна поверхню стелі встановлена, гіпсокартоном обшиваються щаблі або бордюри. Починати слід з боків, а потім вже спускатися вниз.

Шпаклівка стелі

Спочатку тонким шаром шпаклівки ретельно обробляються всі сполучні шви. Потім шар шпаклівки по швах прикривається спеціальною паперовою стрічкою і вдавлюється в розчин шпателем. Поверх паперу потрібно нанести ще один шар. Після того, як розчин добре застигне, поверхня порівнюється за допомогою спеціальної шліфувального паперу. В готовому стелі з гіпсокартону залишається лише акуратно прорізати отвори під софіти і вкрутити їх. Стеля готова.