Як отримати магістра.

Магістратура вважається другим ступенем вищої освіти, якій передує кілька років навчання в інституті чи університеті. Диплом магістра може підвищити вашу кваліфікацію, а також підготувати до вступу в аспірантуру.
Вам знадобиться
  • документи для вступу до магістратури, магістерська роботи, допуск до захисту
Інструкція
1
Для того щоб вступити а магістратуру, вам необхідно повідомити в середині останнього року навчання про бажання отримати магістра відповідальному з питань магістратури викладачеві на вашому факультеті. Це пов'язано з тим, що кількість вакантних місць завжди формується завчасно і повинна відповідати реальній потребі студентів і ВНЗ. Тоді влітку буде достатньо позитивно здати вступний іспит, щоб бути зарахованим на платну або бюджетну форму навчання в магістратурі - це визначається за результатами конкурсу.
2
До вступного іспиту допускаються ті, хто встиг подати необхідні документи у встановлений термін. Перелік потрібних документів ви зможете уточнити або на сайті ВНЗ або у відділі аспірантури того навчального закладу, куди збираєтеся вступати. Нагадаємо, що у вас обов'язково повинні бути рекомендації до вступу та виписка, підготовлена за підсумками засідання ради кафедри. Також ваша академічна успішність за весь час навчання повинна бути вище середньої.
3
Оскільки навчання в магістратурі передбачає високу дослідницьку активність магістранта, його ініціативність і самостійність, вам необхідно знайти собі наукового керівника, під керівництвом якого ви зможете розкрити свій науковий потенціал. З керівником, який повинен бути кандидатом або доктором наук, ви повинні сформулювати план і тему магістерської роботи.
4
Фактично, написати і оформити магістерську роботу - це і є головне завдання навчання. Але навчальна програма передбачає, що вам ще читатимуть дисципліни, за якими буде необхідно здати заліки та кандидатські іспити. Крім курсів за фахом, у вас буде філософія та іноземна мова.
5
Процедура захисту магістерської роботи схожа на захист диплома, і, оскільки ви це вже проходили, вам буде трохи простіше підготуватися до неї.
6
За підсумками захисту приймальна комісія оголошує імена тих, кому присвоєно ступінь магістра, і кого вони рекомендують до вступу в аспірантуру.
7
Диплом магістра вручається у встановлений термін в урочистій атмосфері.
Зверніть увагу
За час навчання в магістратурі вам необхідно не тільки писати наукові статті та тези, але й публікувати їх.