Як дресирувати йоркширського тер'єра.

Йоркшіркскіе тер'єр - порода декоративних кімнатних собак. Навіть дорослий йорк через свої розмірів і екс тер'єра дуже нагадує іграшку, цуценята ж зовсім від них не відрізняються. Помилкою господаря стає несерйозне ставлення до виховання такої собаки. Деякі перетворюють їх на іграшки і зовсім не навчають заборонним командам. Це небезпечно, в першу чергу, і для самої собаки.
Інструкція
1
Яким би зворушливим не виглядав йорк, це справжня собака, яку слід дресирувати. Звичайно, навчання їх має свої особливості. На майданчики молодняка йорков не водять. Заняття проходять в квартирі, у дворі будинку, під час прогулянки або на дачі. Тільки господар повинен навчати собаку необхідним командам.
2
З найперших днів, після появи цуценя у вашому будинку, привчить його до нашийника і поводка. Уже в 1,5-2 місяці щеня може починати вчитися першим командам. Кімнатних та декоративних собак навчають, використовуючи вкусопоощрітельний метод, використовуючи для симуляції слухняності ласощі - шматочок несолоного крекеру, сиру або яблука. Якщо собака на сухому кормі - то шматочок корму.
3
Заняття з собакою проводите тільки в хорошому настрої, ваша нервозність відразу позначиться на собаці, і заважатиме сприйняттю нею команд. Самі команди зведіть до одного-двох слів, вимовляєте їх підбадьорливим, веселим голосом, голосно і розбірливо. Не слід вимовляти відразу кілька команд або вставляти між словами команди додаткові фрази. Повністю виключіть сюсюкання і зменшувально-пестливі слівця в моменти подачі команди. Можете дати волю своїм почуттям, коли будете хвалити свого смишлениша за її правильне виконання.
4
Тривалість одного сеансу дресирування не повинна бути занадто великою, достатньо 5-10 хвилин, повторити заняття можна кілька разів протягом дня. Собака не повинна при цьому бути ні занадто голодної, ні ситою. В іншому випадку, вона буде занадто збуджена видом ласощі або, навпаки, байдужа до нього. В цьому випадку процес навчання не матиме ніякого ефекту.
5
Особливу увагу зверніть на відпрацювання забороняючих команд: «Фу!» І «Не можна!». На відміну від інших, вимовляти їх треба загрозливим, уривчастим голосом і закріпити умовний голосової рефлекс безумовним - легким, але різким натягом повідця. Незважаючи на свою уявну строгість, ці команди допоможуть захистити допитливого і безпосереднього йорка від багатьох небезпек.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=KXhdd6Zy5nc
Яким би маленьким і забавним ні виглядав йоркшіркскій тер'єр, це, насправді, собака, тому, як і всяку собаку, його необхідно дресирувати. Дресирування допомагає взаєморозумінню між господарем і собакою, це мова, яка зрозуміла обом. За допомогою нехитрого набору команд і жестів можна домогтися від собаки слухняності і зробити її поведінка адекватним вимогам, прийнятим в людському суспільстві. Дресирування також сприяє безпеці собаки і полегшує господареві турботу про неї.
Інструкція
1
Для йорков найприйнятнішим є заохочувальний метод дресирування, при якому в процесі не застосовуються ніякі покарання, а правильна реакція і поведінка стимулюються заохоченням. Цей метод найгуманніший по відношенню до тварини, він допомагає встановити більш тісні і довірчі відносини між господарем і собакою. Як і будь-який інший метод дресирування, цей метод вимагає, щоб дії господаря були наполегливими і послідовними.
2
Дресирування йорков здійснюється з урахуванням загальних особливостей дресирування стайнях тварин - собак, які підпорядковуються суворої ієрархії і визнають владу і пріоритет вожака, який має право на кращий шматок і краще місце. Крім того, враховуються і характерні особливості даної породи, яка відрізняється вродженої кмітливістю, але, в той же час, достатній незалежністю.
3
Набір команд, які повинен знати йорк, досить нескладний. Це команди «Фу!», «Не можна», «До мене», «Сидіти», «Лежати», «Місце», «Дай» і «Жди». Багатьом з них починають навчати цуценя практично з перших днів його появи в квартирі. Наскільки швидко собака почне їх розрізняти і запам'ятає, багато в чому залежить від того тону та інтонації, з якими ви вимовляєте команди. Заохочення очікуваної реакції на команду - головна частина виховного процесу, що дозволяє закріпити навички на рівні рефлексів.
4
Собака навіть краще, ніж голосові команди, запам'ятовує жести, яке ви довільно або мимоволі робите, подаючи їх. Намагайтеся, щоб команди і жести були синхронними і не суперечили один одному.
5
Правильно підбирайте час і місце для навчання собаки. Якщо ви вирішили з нею позайматися, то собака не повинна бути втомленою, голодної або хотіти спати. Там, де ви будете її дресирувати, має бути достатньо спокійно, щоб ні ви, ні пес не відволікалися. Міняйте місця проведення дресирування, щоб виконання якої-небудь команди собака не пов'язувала з певним місцем.
6
Для заохочення собаки використовуйте невеликі шматочки ласощів, дійте ласкою. І ознайомте інших членів своєї сім'ї з правилами дресирування, попросіть їх дотримуватися цих правил неухильно.