Як відпочити в лісі.

Жителі мегаполісу прагнуть хоча б на вихідних вибратися туди, де повітря - це не вихлопні гази, а вода - НЕ каламутна рідина сумнівної складу. Але такі місця, де природа ще не підкорилася людині (наприклад, ліс), таять в собі безліч небезпек, і щоб ваш відпочинок не був зіпсований, потрібно пам'ятати про деякі важливі моменти.
Інструкція
1
Незалежно від того, з якою метою ви їдете в ліс, потрудіться знайти таке місце, де вже ступала нога людини, і ви не будете першопрохідцями. Лісова романтика в абсолютно дикому місці може обернутися катастрофою: ви зіб'єтеся з шляху, заблукаєте в болото, і поминай як звали. Ви - не досвідчений лісник і навіть не житель лісової села, який регулярно ходить на полювання, риболовлю, за грибами. Ви житель міста, і краще не грати м'язами і хвалитися відвагою, а відправитися на спеціально обладнані бази відпочинку, де вам буде забезпечений безпечний відпочинок.
2
В лісі , крім ведмедів, лосів і грибників, живуть ще й комарі. Може бути, ви з ними не так часто стикаєтеся в місті, але на природі напевно будете заживо з'їдені, якщо не приймете потрібних заходів. По-перше, краще одягтися так, щоб були закриті голова, шия. Вибирайте одяг з довгими рукавами і штани, що звужуються донизу. Особливо актуальні такі вимоги до одягу для тих, хто зібрався в ліс по гріби.Еслі ви виїхали на спеціально обладнане місце, де поряд немає ні заростей, ні боліт, то вам може вистачити і спеціальних засобів, що відлякують комарів і мошки. Є кошти, які потрібно наносити до контакту з комахами, є й такі, які дозволяють зменшити реакцію на укуси і сприяють швидкому їх загоєнню.
3
Власне вид відпочинку ви вибираєте самі. Ліс надає безліч варіантів. Комусь хочеться покататися на човні по річці або озеру, хтось із задоволенням ходить лісовими стежками, комусь обов'язково потрібна риболовля, а деякі і збір грибів та ягід вважають найкращим відпочинком. Що б ви не робили, подбайте про безпеку. Не ходіть до лісу наодинці і збирайте таку компанію, щоб обов'язково були люди, які вміють плавати, орієнтуватися на місцевості, розбиратися в звіриних слідах і так далі. Самі теж почитайте літературу на тему ліси і відпочинку в лісі.
4
Як би ви не відпочивали, пам'ятайте, що господар тут - природа, і ви в неї в гостях. У лісі не можна галасувати - ви ризикуєте розполохати лісову живність. Якщо ви влаштували пікнік, потрудіться прибрати за собою, це не так складно, як може здатися. Ні в якому разі нічого не виливайте і не викидайте у водойми. Якщо збираєтеся розводити багаття, проконсультуйтеся у місцевих лісників або більш досвідчених знайомих, де і як це краще робити, і замість того, щоб рубати деревце, краще зберіть хмиз.