Як вивести свинець з організму.

Свинець - один з найбільш шкідливих для людини елементів. Щодня з їжею та питною водою в організм його надходить близько 45 мкг, з них - 40% (16 мкг) затримується. У дорослої людини засвоюваність свинцю становить: до прийому їжі - 60-80%, після - 6%. У дітей же навіть після їжі засвоюваність - 50%. Потім відбувається проникнення свинцю в кров, розподіл в кісткових тканинах (до 90%), а також - в нирки, мозок, печінка. Деяка кількість абсорбується волоссям, зубами і нігтями. Як же виводити свинець з організму?
Інструкція
1
Найпростіший і доступний кожному спосіб - це правильне харчування. У щоденний раціон необхідно вводити більше продуктів, багатих на пектинові речовини. Це, насамперед, фрукти і овочі. Вони мають здатність «зв'язувати» свинець і виводити його з організму. Важливе уточнення: споживати їх необхідно в сирому вигляді, не піддаючи термообробці!
2
Також дуже корисно регулярно споживати кисломолочні продукти, такі, як кефір, ряжанку, сметану, молоко, кисле молоко. Вони не тільки «зв'язують» свинець, але й перешкоджають його відкладенню в кістковій тканині.
3
Таким же дією володіють деякі джеми, мармелад, пастила. Оскільки вони багаті на пектин. Встановлено, що найбільш корисний яблучний мармелад.
4
Деякі медики кажуть, що дуже ефективно виводить свинець та інші важкі метали з організму зелень кінзи (коріандру), а також вівсяні пластівці, замочені у воді або молоці.
5
Якщо ж рівень свинцю в організмі дуже високий, то необхідно медикаментозне лікування, як правило, в умовах стаціонару. Застосовують такі методи, як призначення селективних ентеросорбентів, хелатную терапію. Залежно від тяжкості отруєння свинцем, хелатних терапія може тривати від трьох днів до декількох місяців. Так як в результаті такого лікування вміст деяких мікроелементів в організмі може знизитися, доктор періодично призначає вітамінні добавки.
6
Побічними ефектами хелатній терапії можуть бути: нудота, блювання, неритмічне серцебиття, висип і синці. Однак ці явища оборотні і менш важкі для людини порівняно з отруєнням свинцем.
7
При підвищеному свинці в організмі зверніться за медичною допомогою. Самолікування якими-небудь лікарськими препаратами загрожує для вашого здоров'я.