Як перевезти велосипед. Як перевозити велосипед.

Велосипед давно вже став універсальним міським транспортом, але багато хто, відправляючись в походи, і туди беруть залізного друга з собою. Велосипед в поході - це, звичайно, чудово, але ось перевезти його часом буває важко. Це негабаритний багаж, про який у кожного з перевізників свої, часом суперечливі, думки.
Вам знадобиться
  • М'який чохол для велосипеда.
Інструкція
1
Перевезення в електричці. Це найпростіший варіант. Велосипед оформляється як багаж по категорії «Вантаж і тварини». Двері електричок великі, так що велосипед без праці можна занести в вагон. Там вистачає місця для велосипеда, можна поставити його, щоб він нікому у вагоні не заважав.
2
Перевезення в поїзді далекого прямування. Згідно з правилами РЖД, пасажир може безкоштовно провезти 36 кг вантажу, у тому числі велосипед, який, щоправда, має бути для цього розібраний. Найзручніше - придбати спеціальний м'який чохол, потім розібрати велосипед і скласти його туди. Якщо ви хочете занурити велосипед, а провідник не дає цього вам зробити, то краще не сперечайтеся, а відразу йдіть до начальника поїзда. Конфлікт, як правило, тут же буває залагоджено.
3
Перевезення на літаку. Переправити велосипед літаком буває досить непросто. Багато перевізників приймають спортивне спорядження за окрему плату, яка становить, як правило, від 10 до 40 євро - це найпростіший варіант. Деякі авіакомпанії згодні прийняти на борт велосипеди, але в обмеженій кількості, тому при оформленні квитка треба чарівно вказувати його наявність. Вимоги по упаковці велосипедів у авіакомпаній розрізняються, але м'якого чохла майже завжди буває достатньо. Дуже важливо ознайомитися з правилами перевізника до покупки квитка, а не після. Якісь авіакомпанії взагалі не приймають на борт велосипеди в якості багажу.
4
В аеропорту у вас можуть виникнути проблеми. Служби безпеки не завжди охоче пускають в будівлю аеровокзалу людей з велосипедами. Згідно з правилами, вони не можуть затримувати вас, так як немає ні зброї, ні вибухових речовин, тому просто спокійно поясніть їм, що велосипед - це ваш багаж, пред'явіть квиток або роздруківку, якщо квиток електронний. Також на етапі перевірки можуть відібрати деякі ключі великого розміру або вісь з ексцентриком, визнавши їх предметами зброї.
5
Перевезення по місту. У більшості випадків простіше їхати по місту на велосипеді, ніж перевозити його в громадському транспорті, але іноді така необхідність може виникнути. Найзручніше, якщо велосипед упакований в чохол - тоді майже ніколи не виникає проблем, достатньо сплатити провезення багажу. Коли він не упакований, залишається розраховувати тільки на доброго кондуктора, бо якщо він попросить вас покинути транспорт, то буде правий.
6
Для перевезення велосипеда потрібно вміти збирати і розбирати його. Краще потренируйтесь робити це заздалегідь, щоб не возитися з ним в паніці серед вокзальної натовпу за 15 хвилин до відправлення поїзда. Спочатку зніміть педалі. Потім відкрутите переднє колесо. Слідом зніміть фару, комп'ютер і роги. Відкрутіть кермо і прив'яжіть його до рами, троси, не знімайте! Сідло зніміть або опустіть якомога сильніше - на ваш розсуд.
Корисна порада
Краще не купувати чохол для велосипеда з камуфляжної тканини, так як вона викликає підозри і підвищену увагу у служб безпеки.
Власники велосипедів знають, як незручний цей транспорт для перевезень: місця займає багато, нестійкий, деякі деталі крихкі. Але якщо зняти з велосипеда одне колесо і грамотно використовувати пакувальні матеріали, можна заощадити місце і забезпечити більш зручну перевезення велосипеда.
Інструкція
1
Перед тим, як перевозити велосипед, його потрібно добре упакувати, інакше можна подряпати раму, зламати перемикачі, пошкодити педалі. Можна упакувати велосипед в нерозібраному стані, але так він займає багато місця. Хоча істотно зменшити габарити велосипеда не вийде, якщо він не складаний, так як розміри в основному припадають на раму. Найпростіше зняти одне колесо і прикрутити його збоку до рами за допомогою щільного скотча або мотузок. Кермо при цьому потрібно розгорнути паралельно рамі, так він дозволить заощадити місце по ширині. Ще більше місця можна заощадити, якщо зняти два колеса, педалі і вилку, все це разом з рамою скласти дуже компактно в коробку або обмотати декількома шарами скотча.
2
Саму тендітну річ у велосипеді - перемикач швидкостей - не обов'язково знімати й упаковувати окремо, потім доведеться витратити чимало часу, щоб поставити його назад. Досить захистити його картоном або чимось твердим, а краще весь велосипед упакувати в картонну коробку або хоча б з двох сторін прикріпити великі аркуші з картону.
3
Далі можна відправляти велосипед в такому вигляді або зробити упаковку більш зручною для перенесення. Для цього з міцного спеціального скотча, який витримує великі навантаження, або з щільної тканини зробіть ручки. Можна також знайти велику міцну матерчату сумку, куди поміститься велосипед в складеному вигляді. У веломагазинах продаються спеціальні м'які чохли для велосипедів, куди більшість моделей легко поміщаються, якщо зняти колеса.
4
Розібраний і упакований таким чином велосипед легко поміститься в багажник легкового автомобіля за умови, що в ньому більше нічого не лежить. Якщо заднє сидіння вільно, можна спробувати покласти велосипед туди - в більшості машин там достатньо місця. Але часто місця ззаду зайняті, а в багажнику є інший вантаж, у такому випадку перевозити велосипед потрібно на даху автомобіля, міцно прикріпивши його до верхнього багажника. Велосипед в нерозібраному вигляді можна перевозити на даху машини за допомогою спеціальних кріплень, які надійно фіксують колеса.
5
Велосипеди дозволяється перевозити у вагонах поїздів в складеному і упакованому вигляді, якщо вони містяться на спеціальні полиці для багажу. Під сидіння в більшості сучасних вагонів велосипед не поміститься, але на верхній полиці у плацкартних вагонах під стелею достатньо місця. Не беріть місця в купе або вагонах-люкс, там менше місця для багажу.
6
У літаках дозволяється перевезення спортивного інвентарю великих розмірів за додаткову плату. Забирати велосипед потрібно не з загальної конвеєрної стрічки, а з відділу негабаритного багажу.