Як підняти зруб. підняти брусової будинок.

Дерево - унікальний будівельний матеріал, однак і він з часом піддається деформацій і гниття, що може привести до порушення цілісності всієї конструкції. Але не варто засмучуватися, оскільки сучасні будівельні технології дозволяють здійснити заміну зруйнованих частин дерев'яного дерев'яного будинку.
Інструкція
1
Як правило, виявляються схильними руйнуванню колоди під вікнами, нижні вінці зрубів , статеві балки, а також стать. Ремонт слід починати тільки після з'ясування причини «хвороби» будинку і її масштабів. Для цього звільняєте нижній вінець і цокольну частину доти, поки не доберетеся природного грунту. Не варто заспокоюватися, якщо в результаті зовнішнього огляду не було виявлено слідів руйнування деревини.
2
Колода необхідно простукати молотком, що дозволить виявити уражені місця по характерному звуку і місця, де надалі будуть встановлені тимчасові опори, домкрати і клини.
3
Для підняття зрубу використовуйте будь домкрат з достатньою вантажопідйомністю, наприклад, залізничний або автомобільний домкрат для вантажівок. Залежно від конструкції фундаменту зруб слід піднімати двома способами. Так, якщо зруб установлений на проміжних і кутових опорах, то домкрат будете встановлювати під колоду.
4
У разі якщо зруб стоїть на стрічковому фундаменті, спочатку слід виявити слабкі місця в колодах і проробити там отвори зразок віконець, куди потім вставляєте важіль, або шматок рейки. Внутрішній кінець важеля кладете на надійну опору. Безпосередньо домкрат встановлюєте під зовнішній.
5
Підйом зрубу слід проводити дуже обережно, дотримуючись синхронність. При використанні одного домкрата після того, як ви підняли одну частину будинку, необхідно встановити упор. Лише після цього можете продовжувати підйом вже в іншій точці.
6
Досвідчені фахівці настійно рекомендують проводити огляд конструкцій зрубу восени і навесні, ретельно простукуючи і промацуючи кожну колоду. Особливу увагу зверніть на стан ізоляції, оскільки від цього багато в чому залежить тривалість життя дерев'яного будинку.
Для будь-якого власника дачного будинку задача відремонтувати фундамент і підняти споруда над грунтом може здатися важкоздійснюваною. Невже доведеться виписувати бригаду професійних будівельників? Або вдасться впоратися з роботою самостійно?
Інструкція
1
Припустимо, вам належить підняти зруб будинку або лазні, розібрати старий фундамент і спорудити новий відповідно до своїх задумками. З чого треба почати? Вам знадобиться всього один помічник.
2
Кут будинку підіпріть двома домкратами. Обережно піднімайте обраний кут на висоту приблизно в два сантиметри. На тимчасову опору підкладіть прокладку відповідної товщини.
3
Тепер переходите до наступного кутку і виконайте ту ж операцію. Процедура буде простою, якщо зруб вже відірвався від колишнього фундамент а. Особливу увагу приділіть того моменту, коли по всіх кутках будинок вже стоїть на підкладках, крім одного-двох старих колод. При необережному підйомі кута домкратом зруб може зійти з підпірок.
4
Не піддавайтеся спокусі прискорити процес, збільшивши висоту, на яку піднімаєте кут будинку . Це може привести до небезпечного перекосу споруди і непередбачуваних наслідків. Тому дійте без поспіху, обмежуючись підйомом кожного кута послідовно всього на півтора-два сантиметри за один прохід.
5
Зазначений перекіс можливий з тієї причини, що описуваний спосіб підйому приводить в дію сумарну силу з горизонтальної складової в векторі. Развиваемое домкратом зусилля може привести до підминання колод зрубу і перекосу опорної площадки. Враховуйте також, що при почерговому (тобто нерівномірному) підйомі кутів горизонтальна складова може з'явитися за рахунок зміщення центру ваги будови.
6
При роботах з підйому фундамент а неодмінно продумайте питання страховки та дотримання заходів безпеки. Як тільки підняли зруб на кілька сантиметрів, негайно вставте в просвіт між тимчасової опорою і зрубом заздалегідь приготовлену прокладку. Для цих цілей цілком підійдуть обрізки дощок. Така страховка виявиться корисною в тому випадку, якщо раптом відмовить домкрат.
7
Сам домкрат при роботі встановлюйте надійно. Слідкуйте, щоб він упирався в тверду деревину, а не в гниль.
8
Піднявши будова на необхідну висоту, під кутами будинку спорудіть бетонні майданчики. На майданчиках отлейте стовпи з бетону висотою, рівної розміру нового фундамент а. Тепер залишається змонтувати арматуру, встановити опалубку і залити її бетоном. Оновлений фундамент готовий.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=fKtjgn7Iu0k