Як визначити частоту обертання.

Іноді необхідно визначити частоту обертання колінвалу двигуна внутрішнього згоряння на різних режимах його роботи або наприклад, частоту обертання валу електродвигуна під різним навантаженням. Для кожного конкретного випадку мається найбільш підходящий спосіб визначення цього параметра.
Вам знадобиться
  • електромеханічний тахометр, електронний автомобільний тахометр, стрілочний механічний часовий тахометр.
Інструкція
1
Для контролю частоти обертання коленвала в двигуні внутрішнього згоряння за допомогою електромеханічного тахометра підключіть його датчик до храповими механізму коленвала і підключіть джерело живлення 12 Вольт до тахометра. Заведіть двигун автомобіля. Змінюючи частоту обертання коленвала для досягнення потрібних режимів, зчитує його значення з датчика електромеханічного тахометра. При застосуванні даного способу визначається приблизна частота коленвала, так як висока похибка, що вноситься недосконалою конструкцією даного тахометра.
2
Для більш точного визначення частоти обертання коленвала підключіть сигнальний вхід електронного автомобільного тахометра до висновку котушки запалювання, підключеної до переривач розподільника запалювання автомобіля. Підключіть живлення 12 Вольт до електронного автомобільному тахометрі. Заведіть двигун автомобіля. Змінюючи частоту обертання коленвала в необхідних межах, зчитує його свідчення з дисплея електронного тахометра. Даний спосіб має високу точність.
3
Для визначення частоти обертання валу електродвигуна прочитайте це значення в табличці, розміщеній на корпусі електродвигуна. Якщо табличка відсутня або напис в ній затерта, включіть електродвигун. Піднесіть до осі вала і торкніться його датчиком годинного механічного тахометра. Не відриваючи датчик від осі вала електродвигуна, натисніть кнопку «Пуск» на корпусі тахометра. Після зупинки руху стрілки вважайте свідчення частоти обертання валу електродвигуна навпроти неї. Потім натисніть кнопку «Скидання» для повернення тахометра в попередній стан. При необхідності повторіть завмер. Даний спосіб має середній рівень точності, обмежений механічною конструкцією стрілочного механічного годинного тахометра.