Як змінити масштаб на комп'ютері. Як змінити маштаб робочого Столана виндовс сім.

Основним інструментом масштабування графічного інтерфейсу ОС Windows є функція зміни дозволу екрану. Інші механізми дозволяють поміняти масштаб частині екрана на нетривалий час («екранна лупа»), збільшити або зменшити шрифти в інтерфейсі («масштабування шрифтів») і т.д. Але тільки перемикання дозволу екрану призначене для зміни масштабу абсолютно всіх елементів інтерфейсу на постійній основі.
Інструкція
1
В Windows Vista і Windows 7 почніть процедуру зміни дозволу з клацання правою кнопкою миші по фонової зображенні робочого столу у вільному від ярликів місці. ОС покаже контекстне меню, в якому буде потрібний пункт («Дозвіл екрану») - клацніть його. Відкриється вікно установок екрану з розміщеною в ньому написом «Дозвіл» і кнопкою з списком, що випадає поруч з нею. Клацніть цю кнопку, і ви отримаєте доступ до повзунка, переміщаючи який лівою кнопкою миші потрібно вибрати один з варіантів дозволу екрану. Так як матриця монітора виготовляється в розрахунку на якесь певне дозвіл, а всі інші є для нього «нерідними», одна з відміток на повзунку відзначена написом «Рекомендується».
2
В ОС Windows XP після клацання фонової картинки робочого столу правою кнопкою мишки ви не знайдете в контекстному меню рядка «Дозвіл екрану». Зате тут є пункт «Властивості» - виберіть його. Відкриється вікно екранних установок з декількох закладок, серед яких вам потрібно вибрати вкладку «Параметри».
3
Шукайте повзунок, призначений для вибору варіантів дозволу екрану, в лівому нижньому кутку цієї вкладки. Встановіть з його допомогою потрібне значення і клацніть кнопку «Застосувати». ОС надасть вам можливість оцінити обраний варіант, змінивши на короткий період (15 секунд) дозвіл. При цьому на екрані буде присутній діалогове віконце з таймером і двома кнопками. Якщо обраний варіант змінить масштаб саме таким чином, який вам потрібен, натисніть кнопку «Так», поки таймер не обнулився. Якщо ж новий масштаб виявиться невідповідним для вас, просто дочекайтеся закінчення відліку таймера, і ОС скасує зроблене зміна дозволу. Використовуючи цей механізм, підберіть найбільш оптимальний масштаб елементів графічного інтерфейсу Windows.
4
Якщо список варіантів дозволу складається всього з двох-трьох значень, то це ознака того, що операційна система використовує «базовий» драйвер відеокарти. Вам необхідно самостійно встановити драйвер, відповідний версії встановленої в комп'ютер відеокарти.
Змінити масштаб тексту можна за допомогою команди «Масштаб», яка знаходиться внизу меню «Вид». На розмір самого тексту ця команда не впливає (цим займається команда «Масштаб»), але вона впливає на зміну екранного представлення документа. Вже згадана команда визначає буквально кількість букв, розкритих на екрані. Чим менше масштаб - тим більше знаків ви побачите на екрані, ніж масштаб більше - тим менше символів відбивається.
Інструкція
1
Перейдіть в меню по ланцюжку Вид -> Масштаб. З'явиться відповідне діалогове віконце. За допомогою перемикачів в області «Масштаб» задайте потрібний масштаб відображення наявного тексту на дисплеї монітора. Скажімо, якщо ви оберете масштаб 200%, текст буде досить великим. Це відмінний варіант відображення для короткозорих людей.
2
Якщо клацнути по кнопочки «По ширині сторінки», масштаб стане таким, що ви зможете спостерігати весь документ цілком від одного до іншого поля. Кнопочка «Кілька сторінок» дозволить вам переглянути документ вже по-іншому. На дисплеї висвітиться відразу кілька сторінок. Але редагувати цей текст дуже важко, оскільки масштаб ставати крихітним. А ось за допомогою поля «Довільний» ви виберіть масштаб з точністю до відсотка. Побачити документ в новому масштабі ви можете, клікнувши по кнопочки «Ok».
3
Показати текст в значеннях «Ціла сторінка» або «Кілька сторінок» ви можете лише в режимі «Розмітки сторінки». Перейдіть в меню по ланцюжку Вид -> Розмітка сторінки, викличте команду «Масштаб», після чого ви можете робити з масштабом все, що вам заманеться.
4
Вибравши занадто дрібний масштаб, ви отримаєте так званий «грецький» текст, що з нечитаних блоків. Виконати редагування ви так не зможете, але зате ви будете мати загальне уявлення про вигляді сторінки ще до друку документа.
5
Список «Масштаб розташовується в стандартній панелі інструментів праворуч. Клікнувши в ньому на потрібної опції, ви миттєво змініть масштаб документа.
6
Якщо у вас колісна мишка, ви зможете міняти масштаб шляхом прокручування коліщатка вгору-вниз при затиснутою клавіші Ctrl. Прокручуючи коліщатко вперед, ви будете збільшувати масштаб, тому - зменшувати.