Як відрегулювати зчеплення.

Трапляється, після ремонту або протягом довгого часу експлуатації, передачі перестають плавно і чітко включатися, автомобіль починає сіпатися або як би пробуксовувати при рушанні з місця. Особливо після заміни деталей потрібно відрегулювати зчеплення.
Вам знадобиться
  • - ріжкові ключі розміром 13х14 і 17х14;
  • - лінійка або рулетка;
  • - рідка мастило, наприклад WD40.
Інструкція
1
Регулювання зчеплення автомобіля зводиться до збільшення або зменшення вільного ходу педалі зчеплення. Відкриваєте двері водія, знаходите педаль зчеплення, натискаєте її до упору і заміряє відстань до крайньої точки педалі.
2
Відпускаєте педаль зчеплення і знову заміряє відстань до тієї ж крайньої точки педалі зчеплення.
3
вираховувати різницю між цими показаннями. Значення повинно укладатися в діапазон 12,5-13,5 сантиметрів. Максимальний хід педалі не більш 16 сантиметрів. Якщо показання відрізняється від потрібного діапазону, то необхідно відрегулювати зчеплення, тобто вільний хід педалі.
4
Відкриваєте капот автомобіля і шукайте на коробці передач важіль з прикріпленим до нього тросом зчеплення, який в свою чергу йде до педалі. Близько важеля є залізний шток, до якого підходить трос, і який закріплений двома гайками.
5
Берете ріжкові ключі, трохи відкручує ці гайки. Для змащення і легкого відкручування використовуйте рідке мастило WD40. Для регулювання використовуйте гайку, що розташовується ближче до педалі. Якщо накручувати гайку до педалі зчеплення, то її вільний хід збільшується, і навпаки.
6
Підкрутили, і знову міряєте лінійкою хід педалі всередині автомобіля.
7
Після того, як ви виставили потрібний хід педалі, закручуєте другу, контрольну гайку до упору, щоб зафіксувати регулювання.
8
Проведіть контрольний замір, спробуйте понажимать на педаль зчеплення. Не повинно бути сторонніх звуків і непорозумінь, педаль повинна натискатися легко. Заведіть автомобіль і прокотіться. Не повинно бути пробуксували. Швидкості повинні включатися добре, не повинно бути запаху гару. Все має працювати так, як передбачено заводом-виробником.