Як заховати інформацію.

В епоху швидкого розвитку технологій більшість інформації стало зберігатися на цифрових носіях. Питання захисту конфіденційних даних постало особливо гостро, коли почастішали разі їх розкрадання. З'явилося безліч методів, що дозволяють забезпечити збереження інформації шляхом її приховування від сторонніх осіб.
Вам знадобиться
  • - CD/DVD, USB Flash або USB hard drive;
  • - архіватор WinRAR;
  • - утиліта My LockBox;
Інструкція
1
Не надто конфіденційну інформацію можна заховати на окремих носіях. Завжди можна скористатися CD або DVD дисками, які знадобляться тільки для зберігання не дуже цінних даних. Вони схильні до механічних пошкоджень і не підтримують методи шифрування даних. Флешки USB в плані приховування інформації є більш досконалими. На них можна шифрувати певні дані, вони захищені від фізичного впливу. Для великої кількості даних можна скористатися зовнішнім жорстким диском, який також має USB-інтерфейс.
2
Гідним методом приховування інформації є використання FTP-серверів. Завантаживши на нього файл і закривши до нього доступ, можна не замислюватися про збереження потрібного файлу. Однак слід з обережністю вибирати підходящий сервер і зберігати резервну копію файлу на всякий випадок.
3
Приховати файли від сторонніх очей може популярний архіватор WinRAR. Він не просто розпаковує і запаковує файли, але і здатний створювати запаролених архіви. Для цього при налаштуванні архівації вкажіть власний пароль і параметр «Шифрування імен файлів». Паролі, що мають у собі букви в різних регістрах і містять різні символи, значно ускладнюють підбір пароля і роблять його неможливим за невелику кількість часу.
4
Для того щоб запаролити потрібну інформацію, існує безліч програм. Найбільш легкою у використанні є утиліта «My Lockbox», яка дозволяє не тільки встановити пароль на певний файл, але і прибрати певні директорії з провідника, щоб їх не було видно. Також перевагою програми є те, що вона зберігає свої параметри навіть при запуску в безпечному режимі. Це вміють лише деякі безкоштовні додатки.
Корисна порада
При архівації важливих файлів доцільніше використовувати .rar, ніж .zip. Rar-архіви є більш захищеними, чого не скажеш про інші формати.
Для того щоб заховати диск в системі, вам буде необхідно його вибрати і здійснити над ним деякі дії. Процес буде описаний на прикладі операційній системі Windows і локального диск а D. Приховати диск з системи (з папки Мій комп'ютер) можна кількома способами.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер
  • - програми
Інструкція
1
Для того щоб приховати певний локальний або знімний диск , але залишити можливим роботу з ним, не встановлюючи додаткових програм, а лише відредагувавши реєстр, для початку слід відкрити програму "Виконати". Це можна зробити з меню Пуск або комбінацією клавіш Win + R. Сюди слід ввести команду "Regedit" без дужок. Далі шукаємо розділ HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer, де створюємо параметр DWORD. Далі, в залежності від того який диск ви хочете приховати, привласнюєте йому відповідне значення, наприклад для диск а С це 4, для диск а D це 8, для диск а E це 16 і т.д. Для того щоб приховати все диск і, параметру DWORD слід присвоїти значення 67108863.
2
Один з найлегших способів приховати диск - це використовувати програму XP Tweaker і їй подібні аналоги. Щоб приховати бажані диск і треба пройти на вкладку Захист, потім Провідник, а потім вибрати функцію "Приховати диск і в провіднику". Дана програма виконує всі функції, описані в пункті 1, і буде дуже корисна новачкам.
3
Приховати диск з провідника можна ще одним способом - видалити його букву і змонтувати його як просту папку десь в затишному місці. Дана можливість відкривається завдяки використанню сервісу "Управління диск ами", до якого можна отримати доступ, натиснувши правою кнопкою миші на значок "Мій комп'ютер" і вибравши пункт "Управління". Далі слід лише вибрати потрібний вам диск , натиснути правою кнопкою миші і видалити букву диск а. Потім залишилося лише змонтувати даний диск в якусь папку відому тільки вам.