Як дізнатися архітектуру свого процесора. Як визначити архітектуру комп'ютера.

Архітектура є однією з визначальних характеристик процесора . Особливо це стосується установки операційних систем, коли необхідно вибрати, яку версію встановлювати. Від архітектури залежить обчислювальна здатність процесора і його здатність до роботи на різних частотах.
Інструкція
1
Під архітектурою процесора розуміється сімейство і покоління процесорів, які володіють набором власних команд. Вибір відповідного дистрибутива операційної системи відповідно до характеристиками процесора дозволяє добитися максимальної продуктивності в роботі з комп'ютером.
2
Архітектура процесорів компанії Intel, як правило, має позначення x86 і відноситься до каменів сімейств i286, i386, i486 і т.д. Процесори інших підприємств (AMD, Apple, VIA) раніше були сумісні з Intel і мали схожу класифікацію. Потім їм стали давати імена, які поступово перетворилися в самостійні торгові знаки. Це ускладнило їх класифікацію.
3
Подивіться на модель свого процесора в технічній документації. Якщо його значення відповідає Pentium (за винятком Pentium 4 Extreme Edition), Celeron, Celeron D, Xeon, AMD K5, K6, Duron, Athlon, Sempron, то процесор має x86 архітектуру. Якщо процесор маркується як Opteron, Athlon 64, Athlon XII, Sempron 64, Turion 64, Pentium D, Xeon MP, Atom 230, Atom 330, Core 2 Duo і MacBook, то він має архітектуру x86_64.
4
Знання архітектури необхідно в дистрибутивах з відкритим вихідним кодом. В іншому випадку при неправильному виборі система не встановиться або не працюватиме коректно.
5
Для визначення архітектури можна скористатися спеціальними програмами для Windows, такі як Everest або CPU-Z. Вони вкажуть підтримку технології AMD64 або EMT64.
Зверніть увагу
Архітектура x64 є більш просунутою, ніж x32 (x84). Всі сучасні багатоядерні системи є 64-бітними. Вони мають зворотну сумісність, тобто здатні працювати і з 32-бітними пріложеніямі.Часто виробники маркують продукт як i386 або i586, що має на увазі 32-розрядність системи (x86).
Корисна порада
Процесори Macintosh G3-G5 і PowerBook мають архітектуру ppc.