Як поставити теплицю.

У кожного, у кого є дача або навіть звичайний невелику ділянку, мається теплиця. Ще її називають - парник. Є теплиці, які функціонують цілий рік, але вони наділені спеціальним обладнанням. Ми розглянемо, як поставити звичайну теплицю .
Вам знадобиться
  • Рейки;
  • невеликі стовпи для «скелета»;
  • гвозди;
  • пленка;
  • рама;
  • ножницы;
  • рулетка.
Інструкція
1
Виберіть ділянку, на якій буде стояти теплиця. Зазвичай її ставлять на тому місці, де не зайнято під грядки. Це не принципово.
2
Приготуйте дерев'яні рейки. Зазвичай її збирають з рейок, у яких розмір 0.8 - 1.5 м.
3
Спочатку зробіть «скелет» зі стовпів. Для міцності в кутах скріпіть скобами або великими цвяхами.
4
Почніть прибивати рейки приблизно на 0.5 м один від одного. Якщо рейки будуть набиті занадто часто один до одного, вона вийде дуже темною.
5
Приготуйте захисну плівку. Заміряйте її за допомогою рулетки. Почніть покривати теплицю з даху, прибиваючи плівку за допомогою рейок. Спускайте плівку вздовж по стінах, продовжуючи прибивати її рейками.
6
Якщо ви вирішили зробити так зване вікно, відразу визначитеся, де воно буде. Зробіть раму.
7
Якщо залишилися вільні кінці плівки, не видаляйте їх, вони допоможуть позбавитися від непотрібних щілин і протягів. Якщо залишилися дуже великі шматки, трохи їх укоротите.
8
Всередині теплиці, навколо внутрішніх рейок натягніть міцний шпагат. Це потрібно для того, щоб сильний вітер не зміг порвати плівку і зіпсувати урожай.
9
Коли ви зберете урожай, необхідно розібрати і теплицю. За зиму вона може згнити і стати непридатною в наступному сезоні. Якщо ви не будете її розбирати, то зніміть хоча б плівку. Просто за допомогою лапи, зніміть рейки, які кріплять плівку.
Зверніть увагу
Hе викидайте торішню плівку, вона може вам ще знадобитися. Намагайтеся зробити простору теплицю, урожай в ній буде рости краще. Поставити теплицю краще на південь, щоб вона більше була схильна сонцю. Теплиця може бути різних розмірів і різних форм. Якщо ви вирішили зробити круглу теплицю, вам знадобляться дуги.
Корисна порада
Якщо ви поставили скляну теплицю, то зміцните її на зиму за допомогою гілок якщо. Від великого напору снігу, скло може не витримати. Використовуйте більш щільну плівку, вона не буде рватися і не виникне протягів.
Встановлюючи теплиці на ділянках, садівники захищають рослини від несприятливих погодних умов. Перед початком роботи слід ретельно підготувати ділянку, на якій знаходитиметься об'єкт. Теплиці із стільникового полікарбонату мають металевий каркас, який необхідно зібрати і встановити перед натяжкою матеріалу. Після натяжки стільникового полікарбонату садівник-любитель може висаджувати в теплицю рослини.
Вам знадобиться
  • готовий каркас з металевого профілю, листи шиферу, гайкові ключі на 8 мм, гострий ніж, шурупи, шуруповертлісти стільникового полікарбонату товщиною 4 мм, брус 100 * 100 мм, або 150 * 150 мм, ножівка по дереву, саморізи по дереву
Інструкція
1
Виберіть місце, де буде розташовуватися теплиця. Найкраще розмістити її в глибині садової ділянки, на відстані 10 м від будівель та 3 м від кущів малини, яблунь та інших фруктових дерев. Постарайтеся вибрати місце достатньо освітлене і без протягів. Для підвищення прогріву встановіть теплицю таким чином, щоб її довга сторона дивилася на південь.
2
Підготуйте обрану ділянку. Для цього зніміть на штик лопати родючий шар ґрунту по всій площі, на якій стоятиме теплиця. Видаліть коріння рослин із землі. Складіть в купу знятий ґрунт і залиште на 12 місяців. Візьміть листи шиферу і заглибити їх навколо майбутніх бортів будови на 30-40 см. Це захистить коріння рослин від багаторічних бур'янів.
3
Зберіть каркас теплиці. Почніть з торців. Змонтуйте їх по черзі. Верхню торцеву дугу і торцеві розпірки зафіксуйте на рамі дверей за допомогою болтів. До дуги і розпіркам приєднаєте торцеві стійки. На торці зафіксуйте болтами проміжні розпірки. Проміжні дуги і проміжні стійки змонтуйте за допомогою болтів з поздовжніми розпірками. Встановіть торець горизонтально. Другий торець зберіть по аналогії.
4
Все, що залишилися дуги і другий торець з'єднайте між собою послідовно через поздовжні розпірки. Болтові з'єднання ретельно затягнути ключем. Каркас готовий.
5
Зробіть фундамент під теплицю. Визначтеся з шириною і довжиною будови. Зробіть позначки на брусі і розпиляєте його. Встановіть фундамент, заглубив його на половину ширини бруса. Закріпіть каркас теплиці на фундаменту саморізами по дереву.
6
Візьміть листи полікарбонату і зверху накрийте ними каркас. Перевірте відповідність ширини і довжини, розмірами підстави. Закріпіть матеріал шурупами, використовуючи шуруповерт.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Ezh7AuizLdg
Зверніть увагу
Теплицю слід встановлювати в добре освітленому місці, інакше рослинам під покриттям не вистачатиме світла. Якщо сонця буде занадто багато, можна її затінити, побризкав розчином крейди. Мілове покриття легко змивається водою при необходімості.Прі роботі з болтовими з'єднаннями пам'ятайте - під гайку завжди прокладається шайба.
Корисна порада
Не варто розташовувати теплицю поблизу будівель і парканів. Навесні в цих місцях довго не тане сніг, і грунт залишається холодним.