Як видалити плями від іржі з одягу. Як вивести іржу з кольорового одягу.

При звичайному пранні одягу з плямами від іржі ви, швидше за все, замість бажаного результату досягнете зворотного ефекту. Іржа може глибше проникнути в волокна тканини. Тому прибирати її слід заздалегідь.
Інструкція
1
Візьміть один лимон і вичавите з нього сік. Розстеліть забруднену одяг на прасувальної дошки забрудненим ділянкою вгору. Лимонним соком рясно змочіть іржаве пляма і пропрасуйте гарячою праскою. Цілком можливо, що з першого разу ви не отримаєте потрібний результат. В такому випадку, повторіть процедуру ще кілька разів. Після того, як пляма зникне, прополощіть предмет гардероба в прохолодній воді без використання мила. Після цього періть одяг звичним способом, в теплій воді з застосуванням мила або прального порошку.
2
Використовуйте для очищення іржавого плями оцет. Візьміть невелику ємність і налийте в неї стакан води. Розведіть в ній одну столову ложку оцту і нагрійте воду майже до закипання. Потім, в гарячий розчин додайте невелику кількість нашатирного спирту або щіпку звичайної харчової соди. Опустіть тканину з іржавим забрудненням в розчин і промийте. У разі, якщо пляма не зникло, повторіть процедуру кілька разів, опускаючи одяг в розчин.
3
Якщо ви посадили пляма іржі на одяг білого кольору, візьміть розчин соляної кислоти 2% і замочіть в ній тканину, забруднену іржею. Тримайте її в кислоті доти, поки пляма не зникне. Після цього прополощіть одяг у спеціально приготовленому розчині з нашатирним спиртом. Для його приготування, візьміть воду і додайте до неї нашатирний спирт по три столові ложки на кожен літр.
4
Також спробуйте очистити пляму з білої тканини за допомогою гідросульфіту. Розчиніть у літрі води чайну ложку гидросульфита і підігрійте розчин до температури приблизно 70 градусів. Опустіть одяг в гарячий розчин і залиште на кілька хвилин. Після цього прополощіть в теплій воді. Чи не застосовуйте гідросульфіт для очистки плям з кольорової тканини. Ви можете знебарвити місця обробки.
5
Змішайте в рівних кількостях зубний порошок або незабарвлений крейда, гліцерин і воду. Добре перемішавши, натріть ваше пляма отриманою сумішшю і залиште на одну добу. Потім просто виперіть річ звичним способом. Таким чином, добре очищати іржу з кольорових тканин.
Зверніть увагу
Як вивести іржу з одягу. Іноді залишений в кишені гвоздик, скріпки або шпилька призводить до появи плями від іржі на одязі. Плями від іржі вважаються трудновиводімиє, однак і від них легко можна позбутися. Так, наприклад, з плямами від іржі легко справляється розчин поташу і щавлевої кислоти.
Корисна порада
Як вивести іржу з одягу. Існує кілька способів видалення патьоків іржі з одягу. Перший спосіб: змочіть лимонним соком пляма та долучіть теплий праска або розвісьте одяг на батареї, щоб реакція між кислотою лимона і іржею пройшла швидше. Не дайте соку висохнути до кінця, прополощіть одяг у проточній воді.
Буває, що на одяг потрапляють кольорові плями від фруктів, вина або косметики. Видаляти їх необхідно відразу ж після появи. З часом волокна тканини вбирають забруднення і вивести їх буде важче.
Вам знадобиться
  • - кухонна сіль;
  • - нашатирний спирт;
  • - денатурований спирт;
  • - гліцерин;
  • - яєчний жовток;
  • - лимонна кислота;
  • - перекис водню;
  • - тальк.
Інструкція
1
Свіжі плями від вина присипте кухонною сіллю і прополощіть під проточною водою. Потім змочіть ватяний тампон в нашатирному спирті і обробіть пошкоджене місце на тканини.
2
Плями від фруктів і ягід обробіть денатурованим спиртом, який попередньо підігрійте. З нестійких кольорових тканин такі забруднення видаляються сумішшю гліцерину і яєчного жовтка, узятих в рівних пропорціях. Ретельно перемішайте інгредієнти і нанесіть на пляму. Через деякий час виперіть і прополощіть виріб.
3
Застарілі плями від фруктів протріть ватяним тампоном, змоченим в розчині лимонної кислоти - 2 г на склянку води. Якщо на білій тканині залишилися розлучення, обробіть поверхню сумішшю перекису водню і нашатирного спирту. Для цього візьміть по 1 чайній ложці кожного засобу на 250 мл води. Потім виперіть в мильному розчині і прополощіть.
4
Плями від червоного вина на синтетичних тканинах обробіть наступним складом: 3 столові ложки спирту, 1 столова ложка рідкого мила і 1 стакан води. Змішайте всі складові частини і злегка підігрійте. Змочіть чисту губку або ганчірку і потріть пляму до повного зникнення. Потім виперіть виріб у теплому мильному розчині і ретельно прополощіть у проточній воді.
5
Плями від декоративної косметики можна вивести так само, як і від жиру. Вони також ефективно видаляються за допомогою нашатирного спирту. Змочіть в ньому ватний тампон і обробіть поверхню тканини. Потім виперіть виріб у теплому мильному розчині і прополощіть під проточною водою.
6
Свіжі плями від кави промокніть ватним тампоном, змоченим в перекису водню. Такі забруднення ефективно виводяться після прання в підсоленому мильному розчині.
7
Обробіть плями від червоних помідорів за допомогою соку зеленого томата і присипте тальком. Прополощіть тканину під проточною водою і просушіть.