Як приймати перстач білу.

Лапчатка біла (інші назви - пятілістнік, пятіперстнік, п'ятипал, пятіпальнік, перстач білий) - багаторічна рослина сімейства розоцвітих. Виростає в хвойних (переважно соснових) і лиственно-хвойних лісах, в лугах, іноді серед чагарників, переважно на свіжих родючих супіщаних і суглинних грунтах. Лапчатка біла знаходить широке застосування в фітотерапії, оскільки багата корисними речовинами і мікроелементами. Вона застосовується при лікуванні різних хвороб щитовидної залози. Існують різні способи застосування цієї рослини.
Інструкція
1
Десять грамів кореня перстачу білої злегка роздробити молотком або на кавомолці. Після цього покладіть в неокісляющуюся посуд, наприклад, скляну або керамічну. Залийте ста грамами горілки і залиште суміш наставити на протязі місяця. Коли вона готова - процідіть. Пити лапчатку потрібно по тридцять крапель тричі на день за п'ятнадцять-двадцять хвилин до їди. Після місяця прийому необхідно робити перерву сім днів. Потім курс повторити.
2
Також існує й інший спосіб її застосування. Вісім-десять грамів подрібнених сухих коренів перстачу білої залийте водою, приблизно вам знадобиться півтора літра. Після цього доведіть суміш до кипіння. Далі необхідно варити на слабкому вогні близько десяти-дванадцяти хвилин. Після того, як перстач готова, настоюйте її протягом однієї години, після чого ретельно процідіть. За допомогою кип'яченої води доведіть обсяг настойки до вихідного - півтора літрів. Приймати цю настойку потрібно по дві столові ложки три-чотири рази на день до їди.
3
Також можна ще й зробити іншу настоянку. Для цього триста грам сировини залийте півтора літрами води. Після цього доведіть до кипіння і варіть на слабкому вогні близько дванадцяти хвилин. Вживати цю суміш потрібно в вигляді компресів при різних ранах, контузиях, геморої, мокли екземах, тріщинах стоп, при ударах із синцями, а також використовувати для спринцювання при білях у жінок.
4
Також доведено, що перстач білий виводить радіацію, зменшує рівень холестерину, розсмоктує кісти, міоми, нормалізує місячний цикл. Вона ефективна при захворюваннях печінки, подагри і ревматизму.
5
З протипоказань відзначена індивідуальна непереносимість. Також лапчатку білу слід приймати з обережністю при явно вираженої тахікардії.