Як відучити кошеня кусати руки.

Абсолютно неможливо повірити, що цей маленький нешкідливий клубочок, згорнувся на вашому улюбленому светрі, може нападати на вас, кусатися і дряпатися. Часто причиною цьому стає норовливість вихованця, а дурість господаря.
Інструкція
1
Багато хто думає, що за допомогою укусів кошеня або вередує, або мстить, або хоче пограти. Насправді, кішки спочатку не збираються заподіювати біль або нападати на людину. Швидше за все, маленький котик наляканий і тим самим виражає свій страх. В цьому випадку важливо спробувати заспокоїти тварину, усунувши джерело страху. Це може бути шум або перебуває поблизу інша жива істота.
2
Окремо слід сказати про ігри. Маленькі кошенята люблять гратися і часто приймають людські пальці за іграшку. Намагайтеся не підставляти їх розваги заради. Навіть якщо ваш вихованець зовсім ще мала і тільки намагається вхопитися крихітними зубками за руку або ногу, будьте напоготові. Через пару місяців він вже буде підлягає видивлятися вас з-за рогу і полювати за вашими п'ятами. А вам доведеться лікувати укуси і подряпини, залишені задоволеним улюбленцем.
3
Забезпечте кошеняти іграшками: «колючими» м'ячиками, заводними пахвами, рибками на вудці. Ніколи не грайте з ним руками і не дозволяйте іншим, особливо маленьким дітям. Щоб кошеняті навіть не спало на думку кусати ваші руки, займіть його «полюванням» на інші іграшки. Якщо ви кидаєте м'ячик, поспостерігайте, чи дійсно кошеня стежить за ним, а не за вашою рукою.
4
Як бути, якщо в руку вже впиваються маленькі настирливі зубки? Не намагайтеся вирватися, так ви ще більше «раздраконілі» підростаючого хижака. Краще різко штовхніть схоплений палець трохи глибше в пащу вихованця. Кошеня це насторожить, адже жертва ніколи не лізе в пащу з власної волі. Швидше за все, після цього він відпустить вашу руку. Якщо ні, допоможе шумовий ефект: фиркання, циканье, шурхіт або бавовна.
Зверніть увагу
Причиною того, що кошеня несподівано став кусати господарів, може бути біль. В цьому випадку негайно покажіть вихованця ветеринару.