Як навчити таксу командам. Як привчити таксу до команди голос.

Такса, на перший погляд, незграбно довга собака з непропорційно короткими лапами. На вигляд вона здається смішною і незграбною. Тим часом - це нірні, мисливські собаки - рухливі, веселі, володіють чудовою реакцією, високим інтелектом і здатністю до навчання. Любителі цієї породи стверджують, що таксами властиво навіть почуття гумору. Якщо це так, то процес дресирування і навчання командам буде цікавий вам обом.
Інструкція
1
З моменту появи цуценя у вашому будинку починається його виховання і дресирування. Навіть малюкові не дозволяйте робити те, що не буде дозволено дорослому собаці: жебракувати біля столу, спати на вашому ліжку і дивані, гризти дроти, речі та взуття. Малюків можна приструнити - голосно віддати команду «Фу!» Або «Не можна», цуценят постарше допускається шльопнути газетою, дорослу собаку - ремінцем. Навіть легкий ляпанець такса сприйме як покарання, але зрозуміє, що так робити не можна, тільки якщо воно надійшло відразу за провину.
2
Найважливіша команда «До мене» легко буде зрозуміла щеням, якщо під час годування ви будете підкликати собаку саме так. При відпрацюванні інших команд і навичок, використовуйте, як заохочення, які-небудь ласощі.
3
Для безпеки собаки на вулиці, навчіть її команді «Поруч». Виконуйте відпрацювання вправи на повідку. Як тільки такса перестає дотримуватися вашого кроку, міняйте напрям руху на протилежний. Таке відчутне протидія її поспішності або повільності такса швидко запам'ятає і почне слідувати цій команді, тим більше, якщо послух буде винагороджено.
4
Корисна команда «Сидіти», коли таксу можна змусити піджати задні ноги і сісти, злегка натиснувши на її круп або лівою рукою на плече, де у собак знаходиться «точка тиску». Вона використовується і у взаєминах між собаками, домінантні собаки тиснуть на неї, коли треба показати перевагу. Коли собака сяде і їй вдасться затриматися в цьому положенні деякий час, погладьте і похваліть її, почастуєте смачненьким. Коли вона встане, знову повторіть вправу. Одне заняття не повинно тривати більше 10 хвилин. Поверніться до відпрацювання команди через деякий час.
5
Після того, як ваша такса навчилася виконувати команду «Сидіти», перейдіть до команди «Лежати». Посадіть її на підлогу. Вимовте чітко команду «Лежати» і м'яко потягніть її за передні лапи, змушуючи лягти. Похваліть її, дайте нагороду і повторіть вправу ще пару разів. Через якийсь час закріпіть отриманий навик.
Корисна порада
Різним командам навчайте собаку в різні дні, щоб вона не плуталася і швидше розуміла, що від неї требуется.Для безпеки вашого вихованця необхідно в першу чергу навчити його базовим командам.