Як повернути колір одягу. Як повернути колір кольоровим речам після хлорки.

Для додання яскравою і сяючою білизни білим речам користуйтеся отбеливателями. Вони бувають з хлором і з киснем. Хлорні відбілювачі вельми ефективні, однак при частому використанні вони псують тканину - вона стає менш міцною, стоншується. Також хлорного відбілювача можна відновлювати білизну лише у льону та бавовни. Ні в якому разі не застосовуйте його для шовку та вовни! А ось кислородсодержащие відбілювачі можна використовувати не тільки для вовни та шовку, а й для синтетики і навіть для кольорових тканин.
Інструкція
1
Бувають ще оптичні відбілювачі, які по суті отбеливателями не є, але створюють ефект найчистішої білизни за рахунок того, що в їх складі знаходяться люмінесцентні барвники. Одяг чорного кольору можна відновити, використовуючи при пранні спеціальний бальзам для чорних речей. Також можна при полосканні додавати у воду трохи оцту або солі.
2
Деякі рекомендують прополоскати чорні речі у відварі зеленої шкаралупи горіхів або тютюну. Відновити чорний колір джинсів можна, якщо додати у воду для полоскання трохи чорної туші, а потім помістити річ ненадовго у воду, розведену з оцтом. Єдина незручність - іноді, якщо погано прополоскати, джинси можуть фарбувати шкіру ніг.
3
Коричневі, кремові, бежеві сукні після прання можна ненадовго опустити в розчин чайної заварки або каву. Але тут потрібно дуже правильно підібрати відтінок і стежити за тим, щоб не залишилося розлучень і плям. Якщо у вас немає відповідного досвіду, краще не робити це самому або потренуватися спочатку на недорогих речах.
4
Також вовняні і бавовняні речі коричневого кольору можна освіжити, замочивши ненадовго у воді, куди доданий відвар цибулиння. Після цього необхідно прополоскати річ в оцті - так закріпиться відтінок.
5
Коли полощіть яскраві червоні або сині речі, додайте у воду питної соди, і колір буде більш стійким.
6
Речі, зшиті з тканин червоних відтінків або голубуватих, будуть довше зберігати первісний колір, якщо під час полоскання додати у воду трохи оцту або нашатирного спирту. Потім потрібно добре провітрити одяг, щоб різкий запах вивітрився.