Як повернути заводські настройки bios. Як встановити стандартні настройки bios.

BIOS - базова система введення-виведення, яка відповідає за доступу до апаратури комп'ютера і підключеним до нього пристроям. Часто настройки BIOS змінюють з метою збільшити продуктивність операційний системи або зміни параметрів завантаження системи. Якщо ви помітили погіршення в роботі комп'ютера, то вам необхідно повернути заводські настройки BIOS.
Інструкція
1
Невміла регулювання базової системи введення-виведення може привести комп'ютер в неробочий стан або вивести з ладу його окремі компоненти. Є кілька способів повернення заводських налаштувань в BIOS. Можна зробити це в самій програмі, не розбираючи системний блок. Перезавантажте комп'ютер і при включенні натисніть клавішу DEL, щоб увійти в головне меню BIOS. В меню справа ви побачите панель опцій виходу. Вам необхідно вибрати Load Bios Defaults або натиснути клавішу F5. Відповідайте ствердно на питання системи про повернення налаштувань, тим самим ви повернете BIOS до первинних настройок.
2
Не завжди вдається скинути налаштування BIOS до первинних за допомогою самої програми. Іноді доводиться вдаватися до інших способів. Один з них - скидання BIOS за допомогою батарейки. Для початку необхідно повністю знеструмити системний блок. Переконайтеся що всі шнури від'єднані, це вбереже вас від можливих ушкоджень у разі необережних дій. Зніміть кришку корпусу. Усередині системного блоку ви побачите материнську плату, знайдіть на ній батарейку. Вона має круглу форму і досить великі розміри. Акуратно, притримуючи, щоб не впала, вийміть її з гнізда, натиснувши на фіксатор. Приблизно через 15-20 секунд вставте батарейку на місце до характерного клацання фіксатора. Налаштування скинуті до значень за замовчуванням.
3
Якщо жоден із способів вам не підходить, ви можете повернути налаштування за допомогою перемички CMOS, яка також знаходиться на материнській платі. Часто цю перемичку називають «джампер». Вона розташована недалеко від батарейки, на материнській платі зазвичай позначається як Clear CMOS (або CCMOS). Він складається з трьох контактів два з яких замкнуті. Акуратно вийміть її та переставте на кілька секунд на сусідні штирі, після чого поверніть назад.
4
Самий кардинальний спосіб скидання налаштувань до заводських - знеструмлення системного блоку. Вимкніть живлення на кілька днів (3-4 днів буде достатньо), поки не сяде батарейка материнської плати. Таким чином, материнська плата залишиться без харчування, і налаштування будуть скинуті.
Зверніть увагу
При роботі з материнською платою будьте акуратні, її легко пошкодити.
У тому випадку, якщо ви допустили помилки при розгоні вашого комп'ютера, необхідно терміново повернути заводські настройки його параметрів. Це потрібно для запобігання ушкоджень деяких пристроїв.
Вам знадобиться
  • - викрутка.
Інструкція
1
Спочатку скачайте і встановіть програму CPU-Z. Вона знадобиться для аналізу стану центрального процесора. Запустіть її і вивчіть характеристики роботи процесора.
2
Тепер перезавантажте комп'ютер і відкрийте меню BIOS, натиснувши клавішу Delete. Після входу в меню налаштувань натисніть клавіші Ctrl і F1. Це дозволить відкрити меню додаткових параметрів. У деяких моделей материнських плат можуть бути інші комбінації. Уточніть цей момент в інструкції до обладнання.
3
Тепер перейдіть в меню, що відповідає за частоту роботи оперативної пам'яті. Зменшіть множник шини на пару пунктів. Це дозволить запобігти псуванню планок ОЗУ при розгоні процесора.
4
Перейдіть в меню налаштувань процесора. Збільшіть на один пункт показник множника шини. Краще, звичайно, збільшувати частоту самої шини, але це слід робити тільки після прочитання документації про ваш центрально процесорі. Збережіть параметри BIOS і перезавантажте комп'ютер.
5
У тому випадку, якщо при включенні ПК з'являється помилка, то повторіть процедуру входу в меню BIOS. Знайдіть пункт Use Settings Default, виділіть її та натисніть клавішу Enter. Ця дія застосує заводські налаштування параметрів BIOS. Тобто ви повернете стан процесора і оперативної пам'яті до стандартних значень.
6
Іноді після розгону комп'ютер не включається взагалі. Тобто ви навіть не можете відкрити меню BIOS. У такому випадку, виконайте механічний скидання налаштувань. Вимкніть комп'ютер. Обов'язково відключіть його від електромережі. Відкрийте системний блок.
7
Знайдіть круглу батарейку і вийміть її з гнізда. Тепер за допомогою викрутки або іншого металевого предмета замкніть контакти в гнізді. Встановіть БІОС-батарейку в слот і включіть комп'ютер. Повторіть процес розгону центрального процесора, трохи збільшивши напругу, що подається на нього.