Як вводити внутрішньовенні ін'єкції.

З уколами кожна людина стикається хоча б кілька разів у житті. Зазвичай їх роблять в поліклініках або лікарнях. Але бувають ситуації, коли ін'єкції потрібно робити вдома, немає можливості звернеться до професіонала. Ін'єкції діляться звичайно на внутрішньом'язові та внутрішньовенні.
Інструкція
1
Самому собі робити внутрішньовенні ін'єкції не бажано. Зазвичай використовують вени на ліктьовому згині, іноді з передпліччя, у маленьких дітей - з вискової області. Не рекомендують колоти вени на ногах, так як можливий тромбофлебіт. Потрапити самостійно у вищевказані вени буде досить складно.
2
Перед проведенням ін'єкції обов'язково вимийте руки або обробіть дезінфікуючим розчином. Рекомендується робити ін'єкції в рукавичках.
3
Людину, якій будете робити ін'єкцію, посадіть або покладіть максимально зручно, щоб ліктьовий суглоб був розслаблений і розігнуть. Під лікоть можна покласти спеціальну подушечку або джгутом складений рушник.
4
На плече накладається джгут, щоб зупинити кровотік у венах, але не здавлювати артерію. Це процедура дозволяє краще побачити вени, відчути їх розташування, щоб потрапити з першого разу. Попросіть пацієнта кілька разів стиснути кулак, щоб вени були ще помітніше.
5
Шкіру ліктьового суглоба обробляють спиртовим розчином. Зазвичай площа, яку дезінфікують 4-6 см.
6
Шприц для ін'єкції тримають у правій руці, лівою намацуючи вінка. Голку потрібно тримати зрізом вгору, майже паралельно вені. Виберете найбільш помітну вену, щоб не промахнутися.
7
Прокол робиться в 2 етапи - спочатку проколюється шкіра, а потім венозна стінка. Попадання у вену - це відчуття, що потрапили в порожнечу. При певному навику, людина і не помітить цих етапів.
8
Щоб переконається, що потрапили правильно, потягніть поршень шприца на себе. У ньому повинна з'явитися кров. Це вірна ознака, що все зроблено вірно. Після цього зніміть джгут.
9
Вводиться необхідна ін'єкція поступово, не поспішаючи. А потім до місця ін'єкції прикладається ватяну кульку, змочену в спиртовому розчині. Руку рекомендується зігнути в лікті для швидкого загоєння ранки.
10
Якщо ін'єкцій потрібно робити багато, що не коліті постійно в один і той же місце. Міняйте руки, вибирайте інші вени. Використання одного і того ж ділянки багато разів не рекомендується.