Як розібрати коробку передач.

Коробка передач дозволяє змінювати крутний момент, який передається від двигуна до ведучих коліс, що дозволяє тримати обороти двигуна в потрібному діапазоні. На цей вузол припадають великі навантаження, тому при тривалій експлуатації він виходить з ладу.
Інструкція
1
Для того щоб розібрати коробку передач, насамперед, необхідно злити з неї масло. Після чого відкручуємо болти, які тримають нижню кришку, і обережно знімаємо її, намагаючись не зіпсувати прокладку.
2
Потім відкручуємо еластичну муфту, яка тримається на трьох болтах, і виймаємо її разом із пружиною. Відкручуємо три гайки кріплення механізму перемикання передач і виймаємо його.
3
Відкручуємо 5 гайок, на яких кріпиться задня кришка, і акуратно знімаємо її, повертаючи, щоб вийшли із зачеплення шестерінки. Відкручуємо болти, що тримають шток і вилку. Переміщуючи що включає вилку, виймаємо шестерінку заднього ходу.
4
Розміщуємо коробку таким чином, щоб можна було вийняти вилку зчеплення і підшипник первинного валу. Відкручуємо 6 болтів кріплення картера зчеплення і, попередньо обстучав, знімаємо його. При цьому намагаємося не пошкодити прокладку.
5
СТОПОР проміжний вал, вставивши між шестернями металеву пластину, і викручуємо болт, що кріпить затискну шайбу. Після цього можна буде вийняти проміжний вал з шестернями.
6
Викручуємо болти фіксуючою кришки штока, виймаємо пружини і кульки. Зверніть увагу на пружину заднього ходу, вона відрізняється від інших. Далі відкручуємо вилки перемикання 3 і 4 передачі, а після цього 1 і 2 передачі. Злегка обстучав, повільно виймаємо штоки, при цьому дивимося, щоб ні вилетіли «сухарі». «Сухарі» мають різні посадочні розміри, тому запам'ятайте їх взаємне розташування. Виймаємо первинний вал.
7
Щоб остаточно розібрати коробку передач, за допомогою ударної викрутки, відкручуємо гвинти стопорной пластини підшипника вторинного валу і виймаємо його. Всі деталі ретельно миємо в солярці. Перевіряємо їх і міняємо зношені. Збираємо коробку в зворотній послідовності. Для того щоб уникнути розкручування болтів, використовуємо анаеробний фіксатор різьби.