Як перемогти боязнь.

Майже кожній людині рано чи пізно доводиться випробовувати в тій чи іншій мірі страх, боязнь . Це може бути боязнь собак, походу до стоматолога, здачі іспитів в інституті або автошколі, боязнь висоти, замкнутого простору, темряви і багато чого, багато чого іншого. Словом, різноманітних фобій предостатньо. Питання лише один: як же з ними боротися? Насправді, перемогти боязнь можна (і більш того - потрібно!).
Інструкція
1
Постарайтеся зрозуміти, що страх - це негативна, згубна для вашого самопочуття і успіху емоція. Саме боязнь когось або чогось не дає вам можливості вчитися, розвиватися, йти вгору по кар'єрних сходах. Скільки можливостей ви втрачаєте через це нікчемного страху, який заважає вам жити повноцінним життям! Абсолютно чітко уявіть, що боязнь, фобія - це ваш найголовніший ворог. І поступово, але наполегливо починайте з ним боротися.
2
Спробуйте намалювати свій страх. Психологи вважають, що в боротьбі з самими різними фобіями одним з кращих помічників може стати арт-терапія. Адже малювання дозволяє очистити свідомість, виплеснути на папір емоції і страхи. Отже, візьміть великий чистий аркуш, уявіть свій страх і спробуйте намалювати те, що він із себе представляє.
3
Намалювали? А тепер візьміть аркуш і порвіть його на клаптики, або спаліть - як завгодно. Головне, що в якійсь мірі ви виявилися сильнішими своєї боязні.
4
Вчіться переключатися зі свого страху на добрі, позитивні емоції. Як тільки ви відчули, що фобія дає про себе знати, подумайте про самому гарному, що тільки може бути. Наприклад, ви боїтеся замкнутого простору, але застрягли в ліфті. Ні в якому разі не думайте про темряву і тісноті в кабінці!
5
Згадайте найпозитивніші емоції за сьогоднішній день, тиждень, місяць. Подумайте про майбутню відпустку, захоплюючій подорожі. Уявіть, як будете вчиняти приємний шопінг. Повірте, негативні емоції і страх поступово підуть на другий план, головне - не концентрувати на них власну увагу.
6
Використовуйте спеціальну дихальну гімнастику. Боїтеся, що не зможете виступити на презентації або відповісти на іспиті? Випряміть спину, видихніть з легенів все повітря і зробіть глибокий вдих. Уявіть, що, видихаючи, ви випускаєте свій страх, а вдихаючи - набираєтесь сміливості. І головне - не бійтеся, у вас все вийде!