Як уникнути шрамів.

Рубці на шкірі, що утворилися після травм або операцій, багатьом доставляють фізичний і психологічний дискомфорт. Звичайно, сучасна косметологія зробила крок далеко вперед. Але краще намагатися уникати шрамів , чим надалі намагатися їх звести.
Вам знадобиться
  • -мінеральна вода;
  • -салфетка, хустку;
  • -пластирь;
  • -протівоотечная мазь,
  • -холод;
  • -масло обліпихи;
  • -повязка;
  • -Сонцезахисні крем.
Інструкція
1
Якщо ви порізалися, промийте рану кип'яченою або мінеральною водою без газу. Зупиніть кров шляхом накладення чистої серветки або хустки. Не використовуйте йод, він погіршує процесу природного заростання рани. Протріть пошкоджену ділянку тампоном, змоченим в хлоргексидину або в розчині перекису водню (3%). Якщо поріз широкий, то зведіть краї рани разом і зафіксуйте пластиром. В цьому випадку менша ймовірність поява рубця. Якщо в місці пошкодження є набряк, то він може привести до утворення грубого шраму. Тому відразу ж прийміть заходи по його усуненню. Прикладіть холод або скористайтеся будь противоотечной мазью.Еслі у вас дуже глибокий поріз, то негайно зверніться до лікаря. У лікарні вам промиють та зашиють рану, а також розкажуть, яку проводити терапію для якнайшвидшого загоєння без видимих наслідків на шкірі.
2
Інша поширена проблема - це шрами після опіків. При термічних або хімічних пошкодженнях потрібно оцінити ступінь і площу ушкодження. Якщо опік важкої форми, то потрібно терміново їхати в лікарню. Якщо опік невеликий, можна вилікувати його і вдома, але дотримуючись наступні рекомендації. Відразу ж охолодіть шкіру. Але для досягнення ефекту робіть це не менше 10-15 хвилин. Ні в якому разі не пробивайте пухир, що не здирайте шкірочку, що не змащуйте хворе місце маслами або дуже жирними кремами. Масло обліпихи, наприклад, володіє прекрасними ранозагоювальні та антисептичні властивості. Але користуватися ним можна тільки після того, як рана закриється. На повітрі рана загоїться швидше. Однак якщо вона контактує з одягом, то краще накласти спеціальну протиопіковими пов'язку, яку можна купити в будь-якій аптеці.
3
Будь-які шрами не терплять механічного і сонячного впливу. Намагайтеся не отримувати нових травм на вже постраждалому місці. Чи не обдирати скоринки і плівочки в процесі загоєння рани. Не розчісуйте місця порізів, укусів і, особливо, сліди від вітрянки. Влітку змащуйте рубець сонцезахисними кремами, навіть якщо ви просто гуляєте по місту. Коли шрам ще свіжий, вживайте в їжу більше продуктів, багатих цинком (арахіс, бобові, печінка).