Як знеболити опік.

Опіки діляться по воздействующему фактору на три типи: термічні, хімічні, сонячні. Найбільш часто одержуваними є термічні (наприклад, через потрапляння на шкіру гарячої рідини, полум'я, зіткнення з розпеченими предметами). Залежно від тяжкості опіку (температури і тривалості її впливу) визначаю різні ступені тяжкості опіків. Однак перш ніж ви почнете знеболювати опік, надайте загальну першу допомогу, викличте швидку.
Інструкція
1
Першу допомогу, як правило, надають зовсім не медичні працівники, тому від того, наскільки грамотно і швидко вона буде здійснена, залежить подальший перебіг захворювання, глибина пошкодження, а часто і життя потерпілого. При наданні першої допомоги ви повинні, перш за все, припинити дію термічного агента на шкіру. І чим швидше ви це зробите, тим менше буде відсоток і тяжкість опіку.
2
Далі обов'язково охолодіть пошкоджені ділянки шкіри. Справа в тому, що навіть після видалення термічного агента пошкодження тканин може продовжуватися, це пов'язано з високою температурою вже нагрітих обпалених тканин. Так що охолодження є одним з найважливіших компонентів першої допомоги. Охолодити шкіру потерпілого можна холодною водою або льодом. Простежте за тим, щоб вплив холоду відбувалося не менше десяти або п'ятнадцяти хвилин.
3
Потім ви повинні накласти асептичну пов'язку (тобто стерильну). На тулуб така пов'язка накладається для того щоб уникнути інфікування пошкоджених ділянок шкіри. А ось на обличчя пов'язок не роблять, достатньо буде просто обробити шкіру вазеліном.
4
Тепер можна знеболити і провести протишокові заходи. Якщо у вас є можливість застосувати медикаменти, введіть потерпілому наркотичний анальгетик (морфін або нромедол). Після цього ви зможете почати введення протишокових кровозамінників (внутрішньовенно), наприклад, "Желатиноль", "Реополиглюкин" і багато інших. Не забудьте зігріти постраждалого людини: укутайте його, дайте тепле пиття (чай), можна навіть лужне. Після того, як ви надасте першу допомогу, якнайшвидше доставте хворого до лікарні.
Корисна порада
Якщо на людині загорівся одяг, ви можете загасити її піском, водою. Гасити полум'я можна, перекочуючись по землі. Але не допускайте ні в якому разі, щоб потерпілий бігав в палаючій одязі.