Як зробити гарний знімок.

Гарна камера - ще не запорука виразного знімка. Адже це просто інструмент в руках людини. Пробуючи себе в якості фотографа не забувайте, що для того щоб зробити красивий знімок , потрібно не тільки натхнення, але й дотримання деяких правил.
Інструкція
1
Почніть з теорії. Нерідкий випадок, коли початківець фотограф набуває свою першу серйозну камеру і всього лише перегортує інструкцію по експлуатації. Такий підхід може стати причиною багатьох розчарувань, адже виявити всі можливості чудо-техніки досвідченим шляхом набагато складніше. Тому запасіться терпінням і прочитайте інструкцію від корки до корки, щоб дізнатися, як управляти параметрами експозиції, глибиною різкості, використовувати режими зйомки і різні типи освітлення.
2
Керуйтеся правилом золотого перетину. Це правило - основа композиції фотознімку. Подумки розбийте кадр на дев'ять частин, розділивши його двома вертикальними і двома горизонтальними лініями. Найкраще сприймаються оком об'єкти, розташовані або уздовж ліній або в точках їх перетину. Наприклад, лінію горизонту можна розташувати на нижньої чи верхньої третини кадру, залежно від цього, на перший план композиції вийде небо або земля. Безумовно, розташування об'єктів зйомки залежить від багатьох обставин, але головне - відводити їх з центру знімка на лінії золотого перетину.
3
Використовуйте напрямні лінії. Вони присутні в кадрі практично завжди. Напрямна може виражатися явно, наприклад, у вигляді дороги, що простягнулася до горизонту, а може бути, умовною лінією, яку можна накреслити поглядом. Використання цього прийому допомагає надати динаміку фотографії, підкреслити сюжет або акцентувати увагу на певному предметі, наприклад, будівлі, до якого веде дорога.
4
Віддавайте перевагу великі плани. Намагайтеся не фотографувати на великій відстані від об'єкта зйомки. На знімку залишається занадто багато вільного місця, втрачається потрібний акцент. На перших порах намагайтеся знімати крупним планом - такі кадри виходять більш виразними. Для зйомки рослин, комах, квітів використовуйте режим макрозйомки.
5
Не допускайте, щоб об'єкт зливався з фоном. Світ навколо нас складається з об'ємних предметів, в той час як фотографія - це двомірне зображення. Тому є ризик, що задній і передній план на зробленому знімку будуть виглядати одним цілим. Щоб не зіпсувати кадр, стежте за співвідношенням об'єкта і фону. Інакше можна отримати безглуздий знімок, наприклад, дерева, зростаючого прямо з голови людини. В такому випадку змініть кут зйомки або попросіть модель зробити кілька кроків убік. Також уникайте фотографувати людей на тлі, за кольором сливающемся з одягом.