Як виготовити валянки.

Взуття, звана валянками, з'явилася на Русі в кінці 18 століття. До цього носили коти. У наші дні валянки все так само популярні. Вони вважаються найкращою зимовим взуттям. До цих пір кустарі - умільці роблять валянки вручну. Однак і фабрична продукція користується попитом.
Вам знадобиться
  • Овеча, козяча, верблюжа, собача шерсть або суміш декількох видів вовни:
  • для самого маленького дитячого валянка - 0,5 кг,
  • для валянка 48 розміру - 5 кг.
Інструкція
1
Вичистите і вичешіть шерсть. Зробити це можна вручну, а можна використовувати спеціальні машини. На фабриці, після замішування і роздрібнення, шерсть відправляють у сумішевих вежу, потім укладають в шерсточесальние машини. Виходить однорідна маса, якою потрібно лежати добу перед тим, як потрапити на чесальний верстат. На чесальному верстаті шерсть вичісує і перетворюється в пухнасте хмару. Цим «хмарою» обертають кілька разів матерчатий чохол. У результаті виходить заготівля халяви - конус.
2
Зробіть з вовни полотно. Називається цей процес «звалюванням», а отримане полотно - повстю. Кустарі - умільці роблять «звалювання» вручну - намотують шерсть на качалку і розгортають кілька годин на столі. На фабриках конус ущільнюють між двома розігрітими парою плитами спеціальної машини. У машині ворсинки розпрямляються, зчіплюються один з одним, і виходить полотно. У такому вигляді його вже можна використовувати як підстилки для домашніх тварин, підкладок під сідла. З отриманого полотна можна шити банні шапочки.
3
Для валянок цей повсть ще занадто пухкий. Надішліть його на наступну «процедуру» - виготовлення «полувалка». Виготовлення відбувається вручну. Прощупайте полотно для перевірки його однорідності, прослідкуйте, щоб на стопі полотно було товщі. Поверніть повстяну заготовку так, щоб з неї вийшла головка валянка, що зовні нагадує носок.
4
Ущільните «полувалок» і посадіть його. У кустарному виробництві для цього повторювали кілька процедур - варили в казані, розтирали і розтягували заготовку. На сучасних фабриках зволожені і згорнуті в рулон основи поміщають між дерев'яними барабанами. Барабани обертаються і стискають заготовку. Потім «полувалок» поміщають в воду. Остаточна усадка і ущільнення основи відбувається в гарячій воді під ударними механічними діями. Після ущільнення і усадки «полувалок» стає менше в 10 разів.
5
Висушіть майбутній валянок і надайте йому форму. Кустарі натягують заготовку на спеціальну колодку, щоб розтягнути її до потрібного розміру, а потім відправляють на сушку в спеціальну піч. На фабриці для розтяжки використовують механічні колодки. Заготівлю натягують вручну на колодку і відправляють в сушильну камеру на 8 годин.
6
Відшліфуйте валянок - подрежьте стирчать ворсинки, подровняйте халяву.
7
Знайдіть валянку пару, збігається за розміром, піднесенню і відтінку.