Як залучити персонал.

Щоб залучити персонал , необхідно скласти кваліфікаційні характеристики на кожну з вакантних посад. Вони можуть містити вимоги до працівників, описані в типових посадових інструкціях, але краще, якщо будуть складені з урахуванням потреб вашого підприємства. Кожна організація має свою специфіку, а тому користуватися типовими документами при наймі персоналу не дуже бажано.
Вам знадобиться
  • -штатное розклад;
  • -кваліфікаційний характеристики;
  • -посадової інструкції;
  • -мотіваціонние карти;
  • трудові договори .
Інструкція
1
Вирішіть, де будете шукати співробітників. Вибір майданчика в чому залежить від типу роботи, яку пропонуєте. Так керуючий персонал краще шукати через ділові ЗМІ, що передбачають розділ з відповідними вакансіями. Обслуговуючий персонал кафе та ресторанів, а також робочих будівельних спеціальностей краще шукати допомогою безкоштовних газет і видань, присвячених працевлаштуванню.
2
Складіть текст оголошення. Починайте з назви вакансії, потім напишіть 1-2 пропозиції про умови роботи. Бажано завжди вказувати розмір заробітної плати. В іншому випадку доведеться відповідати на велику кількість уточнюючих телефонних дзвінків. Бажано також озвучити бонуси, які передбачаються в процесі роботи. Так буде легше зацікавити потенційно підходящих претендентів. Ще один важливий момент: опишіть умови праці, особливо якщо вони відрізняються від стандартних, прийнятих у вашій галузі. Далі можна приступати до опису вимог, які ваша компанія пред'являє до претендентів.
3
Переглядайте вступники резюме прискіпливо і уважно. Недбалість, орфографічні помилки, порушена логіка викладу - все це може стати свідченням того, що цей працівник вам не підходить. Якщо вакантна посада передбачає якісь специфічні навички, намагайтеся відразу ж відзначати резюме претендентів, які згадують про них, як про своїх сильних сторонах. Обов'язково оцінюйте рівень освіти. Для ряду посад відсутність професійної підготовки - критичний чинник.
4
Запрошуйте шукачів на першу співбесіду з інтервалом у півгодини. Людина, яка не здатна бути пунктуальним (ніякі «пробки» не здатні виправдати запізнення на співбесіду, адже можна просто раніше вийти з дому), навряд чи буде хорошим співробітником. Проводите першу частину інтерв'ю в режимі монологу здобувача. Для правильної оцінки кандидата вкрай важливо послухати, що він говорить. Ставити запитання у форматі проекційних інтерв'ю, а також просити його вирішувати бізнес-кейси можна в другій частині співбесіди. Якщо відчуваєте, що здобувач гіпотетично відповідає відкритій вакансії, в третій частині зустрічі презентуйте компанію і перспективи, які відкриваються перед вашим персоналом.