Як вживати спортивне харчування.

Багато спортсменів, особливо початківці, можуть нехтувати правилами прийому спортивного харчування, що може чревато позначитися на їх фізичному стані. Для того щоб уникнути цього, слід дотримуватися правил і план прийому тієї чи іншої добавки.
Інструкція
1
Гейнер. Приймайте, перемішуючи його в шейкері з водою, соком або знежиреним молоком, це справа смаку. План прийому наступний: зі сніданком - для підвищення рівня калорійності вашого раціону; за 1-2 години до тренування - для створення запасу амінокислот і вуглеводів перед інтенсивним навантаженням на організм; відразу після тренування - для того щоб забезпечити організм великою кількістю вуглеводів і білків, які є одним з основних факторів м'язового зростання; протягом дня - для того щоб збільшити кількість прийомів їжі при неповноцінному і нерегулярному харчуванні, а також для заміни «шкідливих» перехоплень.
2
Протеїн. Приймайте його виходячи з середньої потреби людини - 2-2,5 грама білка на 1 кг ваги на добу. Протеїн, також як і гейнер, розводите в воді, соку або нежирному молоці. План прийому наступний: вранці кращим варіантом буде вживання сироваткового протеїну з його властивістю швидкої абсорбції; через це його властивості приймайте сироватковий ізолят також до і після тренувань; протягом дня - приймайте суміш сироваткового протеїну і казеїну або ж багатокомпонентний протеїн, особливо, якщо у вас порушений режим харчування; перед сном приймайте казеїн - для того щоб протягом ночі підтримувати рівень амінокислот на високій позначці.
3
Амінокислоти. План прийому наступний: вранці - для компенсації білкового дефіциту; протягом дня - для зменшення катаболізму; до і після тренування - для створення запасу і компенсації дефіциту енергії, витраченої в ході тренування, приймайте амінокислоти не пізніше як через півгодини після тренування.
4
Креатин. Приймайте креатин виходячи з середньої потреби - 4-6 г креатину в добу. План прийому наступний: на самому початку прийому приймайте по 10 г креатину двічі на день протягом тижня, а після - по 3 г 2 рази на день або ж 5-6 грам 1 раз в день. Витримайте курс прийому від 4 до 6 тижнів, а після зробіть паузу на 2-4 тижні. Приймайте креатин на порожній шлунок, а також відразу після пробудження.
Більшість спортсменів, які займаються фітнесом або бодібілдінгом, часто не знають, як правильно вживати спортивне харчування. Найчастіше їх просто цікавить, яке харчування вибрати, а не як грамотно його приймати.

Види добавок

В даний час виділяють три відомих і перевірених виду добавок, придатних для набору м'язової маси. А саме протеїн, глютамін і креатин. Від їх правильного застосування в чому залежить і одержуваний результат.

Правила застосування протеїну

Для грамотного вживання протеїну найголовніше - вибрати відповідний час. Зазвичай це відразу після тренувань по сорок чи п'ятдесят грамів. Для відновлення, а також росту м'язів, подібних до губки, необхідно миттєве їх харчування. Наступне час прийому, яке радять фахівці, - це час перед сном. Необхідно прийняти двадцять-тридцять грамів. При цьому на сон дається 8 годин. Це буде самим довгим часом, коли організм проведе без білка. Тому відразу після сну на сніданок необхідно вжити ще двадцять-тридцять грамів, що має статися за тридцять хвилин до прийому основної їжі. Такий прийом стане допомогою для організму, який піддався катаболічних дія під час сну. Наступний прийом протеїну повинен відбутися за тридцять хвилин до чергового тренування. Це стане допомогою для катаболического дії тренувального процесу. Причому протеїн в деяких випадках можна замінити і на продукти, які у високій мірі містять білок. Однак необхідно пам'ятати, що саме протеїновий порошок найбільш засвоюємо організмом.

Правила застосування креатину

Переваг застосування креатину декілька. По-перше, креатин насичує рідиною м'язи. Таким чином надається допомога в синтезировании білка. А це покращує відновлення організму між тренуваннями і підходами. Правильний час застосування креатину становить 30 хвилин перед тренуванням, а також відразу після неї. Подібна суміш з протеїном дозволяє створювати для м'язів анаболічний стан. А також допомагає запобігати їх розпади і катаболізм. Крім цих двох важливих прийомів креатину, можна також додати їх і протягом дня. Фахівцями рекомендується 25-30 в день під час своєрідною розвантажувальної фази. Вона триває приблизно 5 днів. Потім можна переходити на підтримуючу фазу в 10-20 грамів. Крім цих двох важливих моментів прийому креатину, ви можете додати ще пару прийомів протягом дня. Рекомендується приймати 25-30 грамів креатину в день під час завантажувальної фази (триває близько п'яти днів), а потім перейти на підтримуючу фазу по 10-20 грамів креатину в день, яка триватиме близько місяця.

Правила прийому глютамина

Глютамин як одна з найпоширеніших амінокислот допомагає у відновленні організму за допомогою зміцнення всієї імунної системи. Необхідно його приймати відразу після тренувань по 10 грамів. Навіть 5 грамів глютамина, як показують дослідження, підвищує рівень гормону росту.