Як прикрасити старі меблі. Як прикрасити старі деревяні стільці.

Як шкода буває викидати стару меблі , яка роками вірно служила своїм господарям, але категорично не вписується в новий інтер'єр. Якщо стінки і перегородки ще не занадто зносилися, можна дати коханій стільцю або шафі другий шанс. Досвідчений декоратор знає ряд прийомом, як невпізнанно перетворити старі меблі.
Вам знадобиться
 • - акрилова фарба;
 • - акриловий лак;
 • - алкідний лак;
 • - яхтовий лак;
 • - прозора грунтовка ;
 • - кракелюрний лак;
 • - клей ПВА або декупажний клей;
 • - серветки або декупажние карти;
 • - трафарети;
 • - пензлик;
 • - губка;
 • - мозаїка або папір для скрапбукінгу;
 • - спирт;
 • - наждачний папір.
Інструкція
1
Раскрасьте старі меблі акриловими фарбами. Ламіновані і дерев'яні поверхні дозволяють вільно використовувати акрил: фарба буде добре лягати і довго триматися. Певні труднощі можуть виникнути з полірованими фасадами. Щоб розпис НЕ облізла, зашкурьте і знежирте поверхню, після чого нанесіть декілька шарів акрилу і покрийте готовий виріб алкідним лаком. Малюнок ви можете вигадати самостійно або скопіювати з альбому. В інтернеті безкоштовні трафарети для розпису меблів ви знайдете на багатьох сайтах. Малюнок за кольором і стилем повинен відповідати характеру предмета і інтер'єру кімнати в цілому. Пузатий комод, що стоїть у спальні, можна розписати викторианскими трояндочками, а низький журнальний столик прикрасити орнаментом, характерним для аборигенів Північної Америки.
2
Використовуйте техніку декупажу. В першу чергу, пофарбуйте меблі акриловою фарбою в потрібний вам колір. Виберіть кілька серветок з цікавим малюнком і продумайте подумки майбутню композицію. Не обов'язково купувати серветки упаковками. В тематичних магазинах по рукоділлю їх нерідко продають поштучно. Якщо ви працюєте з великою площиною, купите декупажні карти, на яких малюнок крупніший. Виріжете його і зніміть додаткові шари паперу з серветки або карти. Нанесіть спеціальний декупажний клей або клей ПВА на поверхню і на малюнок, після чого акуратно прикладіть його до меблів. Робити це слід дуже акуратно, оскільки папір тонка і легко може порватися. Великі за розміром малюнки приклеюйте, починаючи з краю, і акуратно розгладжуйте сухим пензлем або губкою. Закріпіть аплікацію декількома шарами акрилового лаку, після чого - шаром яхтового лаку.
3
Зробіть кракелюри. Правильно зістарити меблі теж потрібно вміти. Мережа штучно створених дрібних тріщинок-кракелюров навіть абсолютно новому столика додасть благородство лад речі, якою користувалося не одне покоління. Щоб добити такого ефекту, меблі покривається спеціальним кракелюрний лаком. Інший старий, але дієвий спосіб полягає у використанні клею ПВА, який наноситься на поверхню безпосередньо перед фарбуванням. Шар акрилу кладеться на ще непросохлої клей, після чого вся річ висушується феном.
4
Декоруйте меблі за допомогою мозаїки. Скляний або сланцеву мозаїку можна купити в звичайних будівельних магазинах. Зазвичай вона використовується при обробці ванних кімнат, однак вона цілком здатна прикрасити і фасад старої шафи, якщо поверхня досить рівна. Цей спосіб не відноситься до числа дешевих, тому за допомогою мозаїки можна зробити тільки «раму», всередині якої нанести акриловими фарбами малюнок. Скло та кераміку може також замінити різнобарвна папір для скрапбукінгу, порізана на дрібні квадрати розміром 2,5 х 2,5 см.
Корисна порада
Якщо ви хочете зберегти гарний малюнок дерева, використовуйте прозору ґрунтовку. Коли виріб просохне, нанесіть декілька шарів яхтового лаку.