Як проростити каштан.

Каштан - дерево дуже ефектне. У каштана візерункові листя, цвіте він пишними «свічками», а його плоди, схожі на їжачків, містять в собі гладенький горіх. Руки самі тягнуться до цього глянцевому семечку-камушку - так і хочеться проростити його на своїй дачній ділянці або навіть біля будинку. І це можливо! Хоча треба постаратися.
Вам знадобиться
  • горіхи каштана, горщики, опале листя, пісок або пропарені тирсу, підгодівля
Інструкція
1
Деякі садівники підбирають найбільш великі каштани і відразу закопують їх у землю на глибину близько п'яти сантиметрів. Краще шукати вже давно опале і якийсь час пролежали під «головним» деревом горіхи. У плодів каштана тонка шкірка, вони легко розтріскуються на кілька частин і відразу починають проростати. Грунт для їх посадки не повинна бути дуже вологою. Каштан любить пісок і суглинок.
2
Можна відразу посадити каштани під відкритим небом, прикрити опалим листям і злегка притиснути. Бажано принести трохи грунту з того місця, де були зібрані насіння (верхній шар - не більше 1 см), - так деревця швидше приживуться. Висаджуючи горіхи на свіжому повітрі, треба подбати про захист від гризунів, які можуть викопати насіння або обглодать юні рослини.
3
Можна спочатку помістити горіхи в горщик, в якому до землі підмішані вологий пісок або пропарені тирсу, і на кілька днів поставити ємність в прохолодне місце (можна навіть в холодильник, - але не в морозильну камеру). Потім варто поставити горщик з каштанами на підвіконня і поливати в міру підсихання ґрунту. Як тільки у каштанів утворюється 2 - 3 листочка, їх слід з грудкою землі перевалити в горщик більшого об'єму або в сад. При цьому коріння можна трохи підрізати. Пересаджувати слід дуже обережно, каштани чутливі до зміни місця.
4
Горіхи проростають і тягнуться вгору дуже швидко. Розміщувати каштани краще всього в п'яти метрах один від одного на просторих сонячних ділянках, захищених від вітру. Дерева вимагається своєчасно поливати й удобрювати раз в два - три роки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=q-8ljotxSfk
Зверніть увагу
Зазвичай каштани зацвітають на сьомий рік після посадки.
Корисна порада
Каштан цінує вологість, і підсушені горіхи не зійдуть. Щоб перевірити якість насіння, садівники рекомендують помістити їх в посудину з водою. Горіхи, які будуть плавати, навряд чи проростуть. Перспективні утонувшие, тобто важкі плоди.