Як делегувати повноваження.

Навичками делегування повноважень повинні володіти співробітники будь-яких керівних рівнів. Від того, наскільки правильно керівник зможе це робити, безпосередньо залежить ефективність роботи його команди. Крім цього, такий навик економить час керівника, допомагає розвивати персонал в професійному плані, знімає напруженість у колективі і робить співробітників більш відповідальними. Так як же правильно делегувати повноваження ?
Інструкція
1
Ефективність делегування повноважень заснована на тому, що люди схильні краще вирішувати ті проблеми, якими вони займаються постійно. Делегуючи повноваження, ви не даєте доручення, а просите взяти на себе частину обов'язків. Як це краще зробити? В першу чергу - правильно вибрати того, кому ви передасте частину повноважень. Це повинен бути кваліфікований фахівець, добре розбирається в тому, що ви хочете йому доручити. При цьому бажано, щоб він знаходився на самому нижньому організаційному рівні - тобто безпосередньо брав участь в такій роботі, але як підлеглий.
2
Для початку службовця потрібно підготувати. Дайте йому чіткі уявлення про результат діяльності, для якої його наділяють повноваженнями. Доведіть терміни роботи, порядок звітності за неї, а також рамки, в межах яких він може проявити ініціативу. Можливо, йому доведеться звітувати за кожен етап роботи, а може бути, ви дасте йому повну свободу дій.
3
Надайте співробітнику всю необхідну для роботи інформацію і дозвольте ряд питань вирішити самостійно. Однак не варто наділяти що делегується зайвими повноваженнями і правами. Це може привести до зловживання ними. Чи не контролюйте підлеглого занадто пильно. Звертайте більше уваги не так на хід роботи, а на отриманий результат.
4
Ніколи не делегуйте тільки приємні або неприємні доручення. Доручати щось потрібно не тільки тоді, коли ви перевантажені роботою, а постійно. І не бійтеся давати підлеглим важкі завдання - вони стимулюють професійне зростання, відповідальність вашого співробітника і допомагають підготувати наступників на ті чи інші посади. До обов'язків, які повністю делегувати не можна, відносяться прийом на роботу та звільнення, прийняття рішень про оплату праці, питання безпеки.
5
Якщо в процесі виконання завдання працівник зайшов в глухий кут і спробував повернути делеговані повноваження, це необхідно припиняти. Поясніть йому, що його рішення в життя повинен втілювати він сам. Завжди давайте співробітнику зрозуміти, які перспективи таїть те чи інше завдання. Знаючи, що його чекає нагорода - фінансова винагорода, підвищення або визнання, співробітник проявить більше ініціативи і старання в роботі.