Як облаштувати вузьку кімнату. Як облаштувати кімнату з темними рамами.

Довгі вузькі кімнати, отримані в результаті неписьменною перепланування або недбалості архітекторів, дизайнери називають «вагонами» або «пеналами». Незважаючи на незручності, такі кімнати можуть стати настільки ж затишними, що і звичайні квадратні приміщення. Щоб не відчувати себе покладеним у коробку з олівцями, слід пам'ятати про декілька законах планування і декору.
Інструкція
1
не шикуються всі меблі уздовж стін. Так ви тільки підкреслите дисгармоничность простору і залишите зовсім вузький прохід. Необхідно активно використовувати коротку стіну, встановивши там телевізор, стелаж, музичний інструмент або низький диван. Досить часто саме в дальньому кінці вузької кімнати розташоване вікно. У такому випадку, «розсунути» стіни допоможе довгий карниз для штор, який виходитиме за межі віконної рами і візуально розширювати кімнату .
2
зонується приміщення. Навіть якщо кімната не дуже велика, її можна умовно поділити на дві частини, кожна з яких матиме більш правильні контури. Не варто зводити додаткові стіни і робити кордон занадто жорсткою. Візуально відокремити одну частину простору від іншої може легкий відкритий стелаж, поставлений перпендикулярно однієї з довгих стін, встановлена схожим чином барна стійка або вузька консоль. Зонувати кімнату допоможе також скляна ширма, напівпрозорий тюль або мотузкова штора. Кожна з частин кімнати повинна мати свою функцію. У зоні, розташованій ближче до дверей, можна розташувати шафи і крісла, а дальню частину приміщення зробити більш інтимній.
3
Грайте з фактурою і кольором. Для оздоблення стін виберіть два види шпалер або фарби: спокійний тон і більш насичений. В яскравий колір можна пофарбувати обидві короткі стіни або одну коротку стіну і суміжну з нею довгу. Це ускладнить простір і розіб'є лінійно задану перспективу. Замість яскравої фарби можна використовувати шпалери з великим активним малюнком або декоративну штукатурку. Поєднуйте різні види обробки, пофарбувавши всі стіни фарбою, а одну декорувавши шпалерами або оббивши тканиною.
4
Використовуйте дзеркала. Велике дзеркало може зайняти місце на довгій стіні, зорово розширивши кімнату. Також вузькими панно від підлоги до стелі можна зліва і справа обрамити телевізор або диван. А ось на короткій стіні використання дзеркал вкрай не бажано: вони візуально подовжать «коридор». Фотошпалери на всю стіну так само можуть створити ілюзію, що простір ширше, ніж є насправді. Найкраще підійдуть фотографії з перспективою, наприклад, чорно-білі міські пейзажі.
Зверніть увагу
Віддавайте перевагу світлій колірній гамі. Чим більше в кімнаті буде темних речей, тим менше вона буде здаватися.
Корисна порада
Використовуйте речі нестандартних обсягів і розмірів. Це можуть бути низькі дивани з незрівнянно високими узголів'ями, дрібні журнальні столики, на яких будуть стоять модні зараз великі світильники.