Як зробити дерево бонсай.

Вирощування бонсая - стародавнє східне мистецтво. Воно дуже трудомістка і вимагає багато часу. Якщо ви вирішили власноруч виростити бонсай , запасіться терпінням. Результат винагородить вас.
Інструкція
1
Подумайте про саджанці для бонсай. Їх можна отримати декількома способами. Посійте насіння. Дрібні слід висівати в березні-квітні. Великі - відразу після збору, восени або на початку зими. Насіння піддайте спеціальній обробці, яка полягає в намочуванні, стратифікації і подморажіваніі. Стратифікація - тривале витримування насіння при зниженій температурі. Через два місяці замочіть їх на 5 днів, систематично змінюючи воду. Потім змішайте з вологим піском або торфом, закрийте в скляній банці, а через три місяці проморозьте і висівайте.
2
Виростите бонсай з живців. Наріжте живці з середньої частини стебла під косим углом.Верхній зріз зробіть на кілька міліметрів вище бруньки, а нижній - під самою ниркою. Робити це необхідно восени, взимку або ранньою весною, коли немає сокоруху. Приготований матеріал присипте піском і зберігайте в погребі чи в підвалі. Виберіть пагони, які легко гнуться і не ламаються. Так можна розводити жимолость, виноград, хвойні. Перед укоріненням замочіть живці в розчині гетероауксину (200-300 мг речовини на 1 літр) на добу. Якщо вам це здасться складним, знайдіть відповідний екземпляр в природних умовах. Для цього підійдуть ялівець, кипарисовик, яблуня, вишня, слива японська, троянда, гліцинія, хурма, дикий виноград, барбарис, клен, верба.
3
Придбайте відповідний контейнер. Він повинен відповідати габаритам рослини, мати дренажний отвір, поєднуватися з виглядом рослини. Фахівці віддають перевагу прямокутним і овальним формам. Найкраще підходять контейнери темного кольору, строгі і міцні, що додають стійкість.
4
Підготуйте грунт. Хорошу земляну суміш складають з глини з перегноєм, гумусу і крупнозернистого піску. Все це перемішують в пропорціях, що відповідають грунті на батьківщині рослини. Можна додавати листовий перегній. Для хвойних використовуйте на шість частин листяного перегною одну частину піску. Для вологолюбних візьміть торф і додайте до нього мул, попередньо забравши ситечком водних комах.
5
Пересаджуйте бонсай в контейнер, коли тільки починається сокорух.
6
Визначте, в якому стилі буде формуватися бонсай. Подивіться на початковий вигляд рослини. Якщо яскраво виражена зігнутість стовбура, то нехай це буде «Каскад». Якщо гілки ростуть з одного боку, то нехай буде «Дерево, зігнуте вітром». Розгляньте дерево з усіх боків. Визначте, яка частина дерева буде лицьовій, а яка - зворотною. Видаліть сухі гілки, гілки на нижньої третини стовбура, а також непотрібні гілки між трьома головними. У міру необхідності укоротите і їх. Уникайте симетрії. Визначте вершину дерева. Оскільки витягнувся маківку ви, ймовірно, зріжете, то підберіть маленьку гілочку, яка буде рости вгору.
7
Виведіть коріння на поверхню. Для цього верхній шар грунту акуратно розпушіть навколо стовбура і обережно виведіть на поверхню. Ця процедура може змусити відмовитися від спочатку запланованого стилю, тому що виведення товстих коренів сильно нахиляє дерево.
8
Надайте стовбуру шукану форму. Зробіть це за допомогою мідного дроту. Для цього нахиліть дерево, застроміть до упору у його заснування дріт. Обкручується її навколо стовбура по спіралі до місця вигину. Потім обережно зігніть стовбур і зафіксуйте. Таким же чином нахиліть гілки. Дротяні конструкції розраховані на період до шести місяців. Слідкуйте, щоб дріт не зашкодила кору і не стягувала ствол. Чи не обкручується повторно одні й ті ж гілки. Або дайте їм відпочити протягом року.
9
Формування за допомогою дроту - болюча процедура. Полийте дерево, починаючи з вершини, і винесіть у місце, захищене від прямих сонячних променів і протягів. Добившись бажаної форми за допомогою обрізки і обкручування, пересадите рослина. Для цього в сухому і чистому контейнері закрийте дренажні отвори черепками увігнутими частинами вниз. Зверху покладіть шар сфагнового моху. На нього - грубі грудки землі. Наступний шар - основний. У вологому стані його розкладіть по сторонах, залишаючи поглиблення посередині. Якщо в кореневому комі є порожнечі, заповніть їх грунтом. Обережно звільніть рослину від старого контейнера (його можна розбити). Досліджуйте грунт за допомогою гострої тонкої палички: дуже важливо, щоб не було дощових черв'яків.
10
Визначте стрижневий корінь. За допомогою секатора відокремте ті, які не вплинуть на зростання. Якщо тонкі коріння здорові і розвинені, відсіки головний корінь. Дерево вставте в контейнер, роблячи легкі обертальні рухи. Коріння розправте, засипте ґрунтову суміш. Вона повинна заповнити весь простір між країнами.
11
Прикрасьте грунт мохом, черепашником, камінням.
Зверніть увагу
обкручування гілок потрібно проводити в період спокою. Це для дерева болюча процедура. Якщо кора пошкоджена, оберніть дріт папером. При пересадці в основний контейнер грунт обов'язково повинна бути трохи вологою.
Корисна порада
Гілки видаляйте без пенька. Обкручування потрібно починати з нижньої гілки і рухатися вгору. Гілочки з правого боку намотують за годинниковою стрілкою, з лівого - проти.