Як видалити засмічення.

засмічуючи каналізаційних труб - не рідкість, особливо часто вони трапляються в будинках зі старою сантехнікою. Появі засмічень сприяє бруд, волосся, нерозчинні частинки мила і шкірний жир. Усунути проблему можна різними способами, але варто почати з найлегших.
Вам знадобиться
  • - вантуз;
  • - засіб для усунення засмічень;
  • - трос;
  • - окріп.
Інструкція
1
Насамперед, спробуйте пробити засмічення вантузом. Щільно приставте його до зливу і зробите кілька натискань. Іноді цей спосіб приносить непоганий результат.
2
Придбайте в господарському магазині рідина для усунення засмічень. До їх складу входять різні луги, кислоти та інші розчиняють бруд речовини. Залийте засіб в трубу і почекайте 4-6 годин. Хоч виробники і вказують час впливу 15-20 хвилин, за цей період серйозний засмічення не розм'якшити. Після чого влийте в раковину або унітаз відро окропу. Можете влити ще порцію кошти і залишити його на ніч, а з ранку промити аналогічним способом.
3
Але не завжди рідини справляються з усуненням засмічення. Якщо вони не допомогли, спробуйте очистити трубу тросом. Вставте металевий трос в трубу і починайте його обертати, поступово просовуючи все далі. Якщо засмічення був викликаний жировими відкладеннями, трос повинен допомогти. Ну а якщо ви вирішили позбутися старої солонини і спустили її в унітаз - ефект ви навряд чи отримаєте. Будьте обережні, у будинках зі старими трубами чистити тросом не можна, тому що може відбутися прорив.
4
Якщо нічого так і не впоралося із затором каналізаційних труб, довірте цю справу сантехнікам. Зателефонуйте або сходіть в ЖЕУ і поясніть суть проблеми. Зазвичай майстри приходять у цей же день або на наступний, так що занадто довго страждати через неробочого зливу вам не доведеться.
5
Коли проблема буде усунена, щоб вона не виникла знову, прочищати труби раз на місяць лужної або кислотної рідиною. Вона буде очищати стінки і перешкоджати утворенню повторної проблеми.
Зверніть увагу
Не використовуйте сірчану кислоту, вона зашкодить труби, та й отруїтися їй недовго. Випаровування дуже токсичні. Також не варто наливати в труби оцет або засипати лимонну кислоту, ефект буде мінімальним. Оцтова кислота легше води, тому проникнути і розм'якшити засмічення в глибині труб вона не зможе.