Як порахувати свою вагу і зріст.

Рідко хто вважає свій вагу ідеальним. Згідно зі статистикою, в Росії близько 50% населення старше тридцяти років страждають від надлишкової маси тіла. Варто відзначити, що надмірна вага зустрічається і у тих людей, які на перший погляд виглядають стрункими.
Інструкція
1
Французький антрополог Поль Брок вивів найбільш п зростання і точну формулу для розрахунку ідеальної ваги, яка підходить практично всім людям. Відповідно до неї - оптимальна вага людини дорівнює його росту мінус коефіцієнт. Коефіцієнт також був виведений Броком для кожної категорії людей. При зростанні вище 175 см - 110, нижче 175 см - 105, нижче 165 см він становить 100. Проте останнім часом думки фахівців розділилися. Більшість з них стало вважати, що формула Брока підходить тільки людям, у яких вік знаходиться в межах від сорока до п'ятдесяти років. Вони ввели наступні поправки. Якщо вам ще немає сорока років, то вага, який був розрахований за формулою Брока, зменшіть на десять - п'ятнадцять відсотків. Якщо вам більше п'ятдесяти, то результат збільште на п'ять - десять відсотків.
2
Якщо ви бажаєте отримати більш точні результати, то розрахуйте індексу маси тіла. Він показує кількість в організмі жирових відкладень. Для того, щоб обчислити даний індекс, зробіть виміри зросту в метрах і маси тіла в кілограмах. Індекс - це є відношення маси до зростання в квадраті. Залежно від того, який результат ви отримали, можна зробити висновки про наявність надмірної ваги. Якщо у вас нормальна маса тіла, то результат не повинен перевищувати 25. Якщо він знаходиться в інтервалі від 25 до 27, то це вже говорить про незначне надмірній вазі. Якщо результат обчислень перевищує 27, то це вже ожиріння. Проте варто відзначити, що всі ці показники усереднені.
3
У лікарнях лікарі використовують спеціальні таблиці, які достовірно визначають наявність надмірної ваги. У них відображені максимально допустимі значення ваги людини в залежності його віку, статі, зросту.
Корисна порада
Пам'ятайте, що не існує абсолютно достовірних методик за визначенням ідеальної ваги. Адже індивідуальні особливості кожної людини не враховуються в жодній з них. Орієнтуватися краще не на розрахунки, а на дзеркало і стан здоров'я.
Скільки я повинен важити? Яку вагу є ідеальним для моєї комплекції? Це часті питання, які задають як жінки, так і чоловіки, і з вагомої причини. Слідуючи декільком простим радам, ви зрозумієте, як розрахувати ідеальну вагу для вашого зростання.

1. Правда в тому, що всі люди різні, і те, що вважається нездоровим вагою для людини певного зростання, може бути ідеальним вагою для людини того ж зростання, якщо у них різна комплекція.

2. Підрахунок індексу маси тіла - методика, яка грунтується на зростанні, вазі, стать і вік для підрахунку ідеальної ваги кожної людини окремо. Наприклад, у жінки зростом 157 см, важить 74,8 кг, матиме індекс маси тіла 30,2, і згідно з деякими таблицями індексу можна зарахувати її до категорії легкого ожиріння, тоді як жінка з тією ж вагою, але ростом 175 см, буде мати індекс маси тіла 24,4 і відноситися до категорії нормального ваги. Таблиці індексу маси тіла можна знайти в інтернеті.

3. Багато турбуються через надмірної ваги і наслідків, які він може спричинити щодо здоров'я. Однак і ті, у кого недостатня вага, ризикують своїм здоров'ям не менше. Пам'ятайте, що правильний раціон і вправи - основа підтримки правильного ваги незалежно від вашого зростання.