Як поливати азалію.

Коли, прийшовши в квітковий магазин за подарунком, ви проходите мимо квітучої азалії, утриматися від покупки неможливо. Прекрасна «шапка» з ніжних квітів заворожує, викликає захоплення. Однак вдома, простоявши 2-3 тижні, у рослини раптово починає опадати квіти, а потім і листя. Буквально на очах воно чахне, а потім засихає. Найчастіше причиною цього є неправильний полив азалії.
Вам знадобиться
  • - глечик для поливу;
  • - м'яка вода;
  • - обприскувач.
Інструкція
1
Азалія - вологолюбна рослина. Найкраще вона себе почуває в прохолодних світлих приміщеннях з підвищеною вологістю (до 80%). Особливо хороша вона тим, що цвіте з грудня по березень - якраз тоді, коли основна частина кімнатних рослин «спить». Однак, поливаючи її, важливо дотримуватися кількох обов'язкових правил.
2
У всі періоди зростання для поливу азалії використовуйте м'яку воду. Для цієї мети годиться тала або дощова вода, також можна взяти дистильовану або кип'ячену воду.Еслі ж ви використовуєте воду з водопроводу, обов'язково дайте їй відстоятися не менше доби для того, щоб основна частина хлору вивітрилася, а вапно осіла на дно.Температура води повинна бути близько 18 градусів. Раз на два тижні додавайте у воду трохи лимонного соку або розчин лимонної кислоти (0,5 чайної ложки на 1л води) .Етой ж водою проводиться обприскування рослини.
3
У період цвітіння полив повинен бути рясним і рівномірним, проводиться щодня. Поливаючи азалію з лійки, стежте за тим, щоб кому землі був промочити рівномірно (від поверхні до дна). Однак не допускайте перезволоження, можуть загнити коріння. Обприскування рослини в цей період проводити не рекомендується щоб уникнути утворення плям на цветах.Еслі все ж відбулося пересихання земляного кома, поставте ваш горщик із квіткою в тазик з водою. Рівень води повинен бути на третину висоти горщика. Залиште його на 3 години, після чого вийміть і дайте надлишкам води стекти. Реанімація квітки завершена, можна ставити його на місце.
4
Влітку, після цвітіння, полив проводиться 1 раз у два дні, також рясний. Квітка обприскується хоча б два рази на день. Це необхідно для підтримки вологості в помещеніі.Еслі в кімнаті дуже тепло, використовуйте для охолодження лід. Їм можна обкласти горщик або акуратно розмістити на поверхні землі по краю.
5
Восени, за два місяці до цвітіння, азалію поміщають в прохолодне місце і знижують норму поливу. Однак пересушування і раніше недопустімо.Ежедневно потрібно обприскувати квітка для підтримки вологості повітря на належному рівні.
Зверніть увагу
Провітрюючи приміщення, не допускайте протягів - азалія їх не переносить.