Як виміряти обсяг за допомогою мензурки.

Обсяг - фізична величина, яка показує, скільки місця займає тіло в тривимірному просторі. Тому вона обчислюється як добуток всіх трьох величин: довжини, ширини і довжини тіла - і вимірюється в кубічних одиницях (метрах, сантиметрах і т.д). Однак обчислити об'єм твердого тіла можна, і не знаючи його розмірів. Допоможе в цьому вимірювальний прилад мензурка.
Вам знадобиться
  • Мензурка, вода, нитка, тіло, обсяг якого вимірюється.
Інструкція
1
Для початку розгляньте мензурку, які одиниці об'єму на ній зазначені. Найчастіше це мілілітри або кубічні сантиметри, але можуть бути й інші величини, наприклад літри.Определіте ціну поділки приладу за алгоритмом. Виберіть два прилеглих підписаних чисельними значеннями штриха, відніміть з більшого числа менше і розділіть його на кількість поділок, розташованих між цими числами. Приклад 1. Довільно вибрані два сусідніх підписаних штриха: 20 і 10. Різниця цих чисел дорівнює: 20 мл - 10 мл = 10 мл. Ділень між цими штрихами 10. Значить, ціна ділення мензурки дорівнює 1 мл, так як 10 мл/10 = 1 мл.
2
Налийте в мензурку стільки води, щоб в неї повністю помістилося дане тверде тіло. Обов'язкова умова - тіло повинне тонути у воді або плавати всередині неї, інакше буде визначено обсяг тільки тієї частини тіла, яка зникла під водою. Знаючи ціну поділки, виміряйте, скільки води налито в мензурки (V1). Приклад 2. Нехай треба виміряти обсяг цвяха. В мензурки 20 мілілітрів води. V1 = 20 мілілітрів.
3
Прив'яжіть нитку до тіла і обережно опустіть його у воду, не кидаючи, щоб не розбити дно посудини. Заміряйте, скільки води стало в мензурки (V2). Знайдіть різницю обсягів кінцевого і початкового: V2 - V1. Отримане число і є обсяг даного твердого тела.Ізмерять обсяг слід в тих же одиницях, що й обсяг води, тобто в одиницях, зазначених на вимірювальному циліндрі. Приклад 2. Після того, як тіло опущено в воду, обсяг виріс до 27 мілілітрів. V2 = 27 мілілітрів. Обсяг тіла дорівнює: 27 мілілітрів - 20 мілілітрів = 7 мілілітрів.
Зверніть увагу
При визначенні одиниць виміру обсягу будьте уважні: позначення «мл» або «ml» - це мілілітри, «l» або «л» - літри, «см в третього ступеня» - кубічні сантиметри.
Корисна порада
Якщо необхідно перевести обсяг в інші одиниці виміру, відштовхується від правил: 1 мілілітр = 1 кубічний сантиметр; 1 літр = 1000 мілілітрів.
Найчастіше необхідність виміру ємності виникає у власників автотранспорту при перевірці працездатності акумуляторів. Є кілька простих кроків, щоб вірно виміряти їх ємність .
Інструкція
1
Акумулятор являє собою хімічний джерело струму, в якому електричний струм виробляється за рахунок хімічних реакцій, що протікають в акумуляторі.
2
Таким чином, принцип дії акумулятора мало чим відрізняється від звичайної батарейки. Ємність акумулятора - це кількість електрики, яка може видати новий або повністю заряджений акумулятор.
3
Ємність акумулятора вимірюється в ампер-годинах або міліампер-годинах. Так, якщо ємність акумулятора становить 2000мА-год (міліампер-годин), це означає, що акумулятор зможе видавати струм 2000 міліампер протягом 1 години або 200 міліампер протягом 10 годин.
4
Для визначення ємності, акумулятор необхідно спочатку повністю зарядити, потім розрядити заданим струмом і простежити час повної розрядки акумулятора. Потім потрібно вирахувати твір струму на час, за який розрядився акумулятор, отримана величина і буде ємність ю акумулятора.
5
Аналогічним чином вимірюється ємність батарейки. Сенс вимірювання ємності акумулятора або батарейки полягає в тому, що можна дізнатися час, за який акумулятор або батарейка повністю розрядяться. Після цього акумулятор зажадає перезарядки, а батарейка прийде в повну непридатність.