Як брати дитину на руки. підсаджування малюка на руку.

Поява маленького дитини в сім'ї приносить з собою безліч страхів. Він такий ніжний і крихкий, що навіть страшно брати його на руки. Однак, саме перебування на руках батьків дуже важливо для малюка. Це позитивно позначиться на його емоційному і фізичному розвитку.
Інструкція
1
Новонародженому маляті обов'язково треба підтримувати голівку. Тому брати зовсім маленької дитини треба обома руками пахвами. Середні і вказівні пальці повинні тримати голову, а великі охоплювати грудну клітку. Якщо малюк лежить на животі, то брати його треба також, тільки вказівні та середні пальці повинні бути попереду. Дитину, яка впевнено тримає голову, можна просто брати, утримуючи за груди або пояс.
2
Після того як ви взяли дитину на руки, необхідно створити йому зручну позу. Дітей до 3 місяців кладуть на бочок до своїх грудей, голова повинна знаходитися на згині ліктя, іншою рукою підтримуйте спину і сідниці. Якщо ви довго носите малюка, періодично міняйте сторони, щоб уникнути розвиток кривошиї.
3
Дитину після 3 місяців можна тримати спиною до себе, однією рукою обхвачувавши його груди, а інший підігнуті коліна. Після 6 місяців малюка можна носити животиком вниз. Одну руку пропустіть між ніжок, а другий підтримуйте груди. Така поза допоможе зрозуміти малюкові, як потрібно повзати. Для цього його варто частіше так носити. Коли дитина навчиться сидіти і рівно тримати спину, його можна підсаджувати на лікоть, притискаючи до себе збоку, а ніжки повинні при цьому повинні бути широко розведені.
4
Коли дитина підросте і стане важити більше, носити його на руках стане складніше. У такій ситуації доречно буде використання слінгу. Вони бувають різних видів і задовольнять смак будь-який, навіть самої вимогливої мами. Слінг має 3 положення - обличчям до мами, на її спині і на боці. А для новонароджених можна використовувати позу колиски або спеціальну вкладку. Якщо дитина вміє ходити і часто проситися з рук на землю, можна придбати хіп-сип. Це своєрідне сидіння, що прикріплюється до поясу.
Зверніть увагу
Дитину обов'язково потрібно вертикально тримати на руках після годування, це допоможе відійти повітрю зі шлунка і запобігти відрижки.
Корисна порада
Часто носіння дитини на руках у вертикальному положенні тренує його вестибулярний апарат. Від його розвитку залежить, наскільки швидко малюк навчитися стояти і ходити самостійно.
Дитина з'явилася на світ, і перші кілька днів догляд за ним здійснює медичний персонал пологового будинку. Але настане момент, коли молода мама самостійно, без допомоги дбайливих медсестер повинна буде взяти новонародженого на руки. Цей момент хвилюючий і відповідальний, тому недосвідчені мами повинні заздалегідь дізнатися, як правильно робити це.
Інструкція
1
Постарайтеся заспокоїтися і не нервувати перед тим, як візьмете малюка на руки. Інакше незручність і скутість в рухах може призвести до неправильних дій і навіть до травми дитини.
2
Встаньте напроти немовляти так, щоб його голова була розташована зліва від вас, а ніжки праворуч, адже ви будете розташовувати його на лівій руці - зазвичай саме так тримають на руках немовля.
3
Нахиліться над новонародженим для того, щоб зменшити його «шлях» до вас, адже кожен підйом малюка з ліжка - стрес для нього. Тому нехай відстань до вас, яке він повинен подолати, буде коротшим.
4
Підведіть свою ліву долоню з розчепіреними пальцями під шийку новонародженого так, щоб великий і вказівний пальці підтримували голову дитини, її шия розташовувалася в центрі вашій долоні, а частина долоні під безіменним пальцем і мізинцем разом із зазначеними пальцями підтримували верхню частину спини дитини. Таким чином нижня частина черепа, шия і верхня частина спини дитини будуть лежати на вашій долоні. Це нескладно, варто лише кілька разів спробувати виконати ці дії.
5
Праву руку підведіть під малюка з боку його лівого боку і розташуйте його поперек, сідниці і верхню частину стегон на своїй правій долоні і зап'ястя.
6
Намагайтеся піднімати дитини з низькою поверхні ліжка або пеленатора не тільки силою рук, а підключіть до цього дійства силу своєї спини. У цьому випадку не потрібно буде залишати дитину на вазі на ваших руках: це зменшить ймовірність того, що малюк з них зісковзне, та й немовляті буде комфортніше.
7
Після того як новонародженого взяли на руки, потрібно правильно його розташувати. Притисніть малюка горизонтально до свого тіла. Тримаючи голову дитини на лівій долоні, плавним рухом переведіть праву долоню з-під попереку і сідниць малюка під його спину. При цьому русі малюк поступово розташовується на правій руці аж до її ліктьового згину, а долоня цієї правої руки поступово приймає положення під його головою.
8
У той момент, коли ваша права долоня досягне голови дитини і ви зможете підтримувати її, ліва рука повинна здійснювати рух уздовж спинки до сідниць малюка. При цьому новонароджений з правої руки перекладається на ліву. При правильному розташуванні голова і спина дитини повинні лежати на лівій руці у ліктьового згину, сідниці - у лівій долоні, стегна новонародженого підтримуйте долонею правої руки.
Зверніть увагу
Ніколи не беріть новонародженого однією рукою, а також підтягуючи його за руки або занадто швидко.
Корисна порада
Новонароджений ще не може самостійно тримати голову, тому не забувайте завжди підтримувати її при підйомі малюка з положення лежачи.