Як робити масаж маляті.

Масаж для малюків дуже корисний, він зміцнює м'язи при зниженому тонусі, і усуває гіпертонус. Особливо корисний масаж діткам, які отримали родові травми і знаходяться на обліку у лікаря-невролога. Перші сеанси зазвичай проводить фахівець, а потім мама може робити масаж сама. Отже, як же зробити масаж малюкові, не вдаючись до допомоги фахівців?
Інструкція
1
Для початку потрібно засвоїти головний принцип масажу: насамперед, він повинен приносити задоволення малюкові і тому не потрібно починати сеанс, якщо малюк хоче їсти або спати. Найкраще буде робити масаж з ранку через 1 годину після годування. Ретельно підготуйте все необхідне. Наприклад, під рукою повинно бути тепле рушник або пелюшка, бо малюк навряд чи надовго захоче залишатися роздягненим. Що стосується самого масажу, то він триватиме від 10 до 15 хвилин. Крім того, не забувайте про температурний режим в кімнаті має бути близько 25 градусів. Так само не варто забувати про негласне правилі однієї руки: завжди залишайте на малюкові одну руку, щоб він відчував себе в більшій безпеці.
2
Розігрів під теплою водою руки, а потім змастивши їх маслом або кремом для дитячої шкіри, ви можете приступити до масажу. Почати слід з погладжування і розтирання рук. Для цього ви повинні встати біля ніжок малюка, а самого його покласти на спинку. Піднявши праву руку дитини, проведіть погладжують від кисті до плечика по внутрішній і зовнішній стороні ручки. Те ж саме виконайте з лівою ручкою. Зверніть увагу, що погладжувати внутрішню і зовнішню частини руки потрібно одночасно. Для цього використовуйте охоплюючий прийом і пам'ятайте, що рухи повинні бути м'якими і ніжними. Найкраще робити масаж «паралельно», тобто одночасно масажувати обидві ручки, потім обидві ніжки, це поліпшить циркуляцію крові.
3
Потім переходьте до поглаживанию ніжок. Покладіть ліву ніжку малюка на долоню і вільною рукою почніть погладжування від ступні до стегна. Те ж саме зробити з правою ніжкою малюка. Особливу увагу приділіть ступень, адже згідно китайській медицині, на ступні розташовуються особливі точки, що відповідають за всі органи людини.
4
Тепер можна перевернути малюка на живіт і приділити увагу спинці. Плавними та обережними рухами обох рук проведіть від попереку до плічках, намагаючись не зачіпати хребет. Повторивши кілька разів, можна акуратно притиснути ніжки малюка до столу (поверхні, де ви робите масаж), тоді він негайно спробує підвести плечі. Вам потрібно легенько натиснути на головку дитини, і тоді ви відчуєте опір. Ця вправа допомагає розвивати і зміцнювати м'язи хребетного стовпа і груді.По даними численних досліджень, щоденний масаж призводить до розвитку мускулатури малюка і допомагає дитині гармонійно розвиватися. Головне, пам'ятайте, що в першу чергу масаж повинен приносити малюкові задоволення і заряд бадьорості на цілий день.