Як зробити 5% розчин марганцівки. Як приготувати 5 відсотковий розчин марганцівки.

5% розчин - це такий розчин, концентрація якого становить 5%. Тобто, маса сухої речовини, в даному випадку, перманганату калію, повинна становити 1/20 від маси розчину.
Вам знадобиться
  • марганцівка, вода, чайник, скляний посуд
Інструкція
1
Насамперед, слід знати: ніколи не розчиняйте марганцівку в каструлях, кухлик, тазиках або інший кухонного начиння. Марганцівка неодмінно залишить на них свої сліди, а матеріал посуду може почати реагувати з розчином (не забувайте, перманганат калію це сіль, тобто хімічна сполука, причому досить активно себе веде в різних середовищах). Для наших цілей краще всього підійде посуд з прозорого скла, скажімо, літрова банка або пляшка з-під соку.
2
Тепер належить правильно розрахувати пропорції. Зважувати марганцівку, швидше за все, не доведеться: вона продається в упаковках, на яких уже позначена маса - 5 г, 10 г, 15 г і так далі. На кожні 5 грамів марганцівки береться 95 грамів води. Тобто, якщо нам необхідний 1 літр 5% -ного розчину, то буде потрібно 10 упаковок перманганату калію по 5 грамів кожна і 950 грамів води.
3
Тепер воду слід підігріти: у теплій воді все розчиняється швидше. З урахуванням того, що розчин, швидше за все, буде потрібен для якихось медичних або гігієнічних цілей, оптимальна температура води буде 35-40 градусів, така температура легко визначається пальцями. Підігріта вода виливається в підготовлену чисту банку, слідом туди висипається марганцівка. Лити воду в суху речовину не варто - це загальне правило приготування розчинів. Для розмішування в лабораторіях використовують скляну паличку, але в побутових умовах можна розмішати одноразової пластикової ложкою, металеву для цих цілей використовувати не варто.